1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem te lidhjes se Paypal me BKT

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga thealessio, 31 Janar 2019.

Tags:
 1. thealessio

  thealessio Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje kam nje karte debiti maestro card te BKT dhe dua ta lidh ne paypal por nuk lidhet dhe jep errorin: we are unable to link this card. Try a different payment method. ps: kredit ka mese mjaftueshem duke ditur qe paypal kerkon vetem 1$ per konfirmimi e kartes. A ka pas ndonjeri probleme me bkt ?
  Faleminderit
   
 2. lamre

  lamre Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Paypal nuk funksionon ne Kosove, mundesh me lidhe me naj shtet tjeter, amo momentin qe t'i dokumentat per verifikim munesh me pas problem tani.
   
 3. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  617
  Pëlqimet:
  152
  Pikë nga trofetë:
  88
  Kush tha qe eshte ne Kosove ky tipi?
   
 4. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  E kush të tha ty që nuk është?:D
   
  lamre pëlqen postimin.
 5. thealessio

  thealessio Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  Jetoj ne Tirane
   
 6. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  E kush te tha qe nuk funkjonon ne Kosov , une qe nga viti 2014 e perdori , njeher e kom pas Limited per arsye qe e kom hap ne shum IP , pastaj ma kan kerkuar Add e vendbanimit edhe Passaporten dhe mi kan pranuar pa problem edhe pse aty ka figuru shteti i Kosoves ..
   
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  815
  Pëlqimet:
  518
  Pikë nga trofetë:
  173
  Mere nje visa electron ne raiffeisen.
   
 8. lamre

  lamre Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Me cilin shtet e paske lidhe ti, masi ti paskan pranu dokuemntat e Kosoves. Ose nuk t ka ra me pranu pagesa ma t mdhaja ose je rast i jashtzakonshem
   
 9. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ka disa arsye:

  1. Adresa qe ke regjistruar ne Paypal kur ke krijuar llogarine nuk perputhet me Adresen e regjistruar ne banke, kur ke marre Mastercard. Kontrollo Adresat qe te jene te njejta.
  2. Banka nuk pranon verifikimin prej $1 drejt kartes. Kontakto banken dhe pyet pse e ka refuzuar transaksionin e Paypal.
  3. Karta nuk mund te perdoret ne me teper se nje Llogari ne Paypal
  4. Kontrollo kodin e sigurise se ndoshta e ke futur gabim. Ne kete rast pas 3 tentativave Paypal e bllokon mundesine e shtimit te kartes.
  5. Ka nje limit prej 8 kartash dhe nqs kalon kete limit Paypal nuk pranon me karta shtese.
   
  @science dhe thealessio pëlqejnë postimin.
 10. thealessio

  thealessio Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  Rrofsh vlla do kaloj nga banka , me perpara kam patur nje paypal tjeter dhe me tirana bank e kam pas lidhur shume lehte por besoj dhe une qe pika 2 qe ke cituar mund te jete arsyeja. Klm :)
   
 11. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  No problem, shpresoj te zgjidhesh problemin
   
 12. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Shtetin ALBANIA ndersa adresa e Kosoves , dhe nuk e kam veq une keshtu por shum veta dhe ata e perdorin pa problem , edhe pagesa boj cdo jav edhe pranoj cdo jav !

  Edhe ju lutem mos jepni replika pa u kan i sigurt !
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 13. ana710

  ana710 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  Pershendetje. Edhe une pata probleme me banken bkt. Por me karten mastercard. Nuk besoj se Paypal pranon kartat maestro ose mastercard ne Shqiperi por nuk e di me siguri.
  Zgjidhja ime ishte te merrja nje kart prepaid te credins bank. Kart visa general purpose. Kushton 5 mij leke te vjetra dhe be kerkese qe te hapin llogari ebanking.
   
 14. Valonsen

  Valonsen Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  me raiffaizen ne kosov e kam te lidh veq ja kom jep te dhanat vrejte duhet me apliku psh ne orar te punes kur jan tu punu punonjesit e raiffaizenit arsyja pse une kur kom apliku mi lidh mrena 5 min um kan thirr banka ne tel edhe e kan verifiku a jam une edhe ma kan dha nje pin 4 shifror edhe ja kom dha edhe super
   
 15. thealessio

  thealessio Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  E zgjidha duke hapur llogari te Tirana Bank. Falemenderit te gjitheve per komentet!
   

Shpërndaje faqen

Loading...