1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem te lidhjes se Paypal me BKT

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga thealessio, 31 Janar 2019.

Tags:
  1. thealessio

thealessio Anëtar

Postimet:
    5
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    11
    Pershendetje kam nje karte debiti maestro card te BKT dhe dua ta lidh ne paypal por nuk lidhet dhe jep errorin: we are unable to link this card. Try a different payment method. ps: kredit ka mese mjaftueshem duke ditur qe paypal kerkon vetem 1$ per konfirmimi e kartes. A ka pas ndonjeri probleme me bkt ?
    Faleminderit

2. lamre

lamre Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    18
    Paypal nuk funksionon ne Kosove, mundesh me lidhe me naj shtet tjeter, amo momentin qe t'i dokumentat per verifikim munesh me pas problem tani.

3. @Alvi

@Alvi Anëtar i Njohur

Postimet:
    602
    Pëlqimet:
    147
    Pikë nga trofetë:
    88
    Kush tha qe eshte ne Kosove ky tipi?

4. @science

@science Anëtar

Postimet:
    36
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    8
    E kush të tha ty që nuk është?:D

lamre pëlqen postimin.
  5. thealessio

thealessio Anëtar

Postimet:
    5
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    11
    Jetoj ne Tirane

6. Misteriozi

Misteriozi Anëtari i muajit I

Postimet:
    2,072
    Pëlqimet:
    241
    Pikë nga trofetë:
    133
    E kush te tha qe nuk funkjonon ne Kosov , une qe nga viti 2014 e perdori , njeher e kom pas Limited per arsye qe e kom hap ne shum IP , pastaj ma kan kerkuar Add e vendbanimit edhe Passaporten dhe mi kan pranuar pa problem edhe pse aty ka figuru shteti i Kosoves ..

7. DardanDaci

DardanDaci Anëtar i Njohur

Postimet:
    564
    Pëlqimet:
    322
    Pikë nga trofetë:
    93
    Mere nje visa electron ne raiffeisen.

8. lamre

lamre Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    18
    Me cilin shtet e paske lidhe ti, masi ti paskan pranu dokuemntat e Kosoves. Ose nuk t ka ra me pranu pagesa ma t mdhaja ose je rast i jashtzakonshem

9. lojrafati

lojrafati Anëtar Fillestar

Postimet:
    50
    Pëlqimet:
    8
    Pikë nga trofetë:
    8
    Ka disa arsye:

1. Adresa qe ke regjistruar ne Paypal kur ke krijuar llogarine nuk perputhet me Adresen e regjistruar ne banke, kur ke marre Mastercard. Kontrollo Adresat qe te jene te njejta.
    2. Banka nuk pranon verifikimin prej $1 drejt kartes. Kontakto banken dhe pyet pse e ka refuzuar transaksionin e Paypal.
    3. Karta nuk mund te perdoret ne me teper se nje Llogari ne Paypal
    4. Kontrollo kodin e sigurise se ndoshta e ke futur gabim. Ne kete rast pas 3 tentativave Paypal e bllokon mundesine e shtimit te kartes.
    5. Ka nje limit prej 8 kartash dhe nqs kalon kete limit Paypal nuk pranon me karta shtese.

@science dhe thealessio pëlqejnë postimin.
  10. thealessio

thealessio Anëtar

Postimet:
    5
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    11
    Rrofsh vlla do kaloj nga banka , me perpara kam patur nje paypal tjeter dhe me tirana bank e kam pas lidhur shume lehte por besoj dhe une qe pika 2 qe ke cituar mund te jete arsyeja. Klm :)

11. lojrafati

lojrafati Anëtar Fillestar

Postimet:
    50
    Pëlqimet:
    8
    Pikë nga trofetë:
    8
    No problem, shpresoj te zgjidhesh problemin

12. Misteriozi

Misteriozi Anëtari i muajit I

Postimet:
    2,072
    Pëlqimet:
    241
    Pikë nga trofetë:
    133
    Shtetin ALBANIA ndersa adresa e Kosoves , dhe nuk e kam veq une keshtu por shum veta dhe ata e perdorin pa problem , edhe pagesa boj cdo jav edhe pranoj cdo jav !

Edhe ju lutem mos jepni replika pa u kan i sigurt !

Elion1 pëlqen postimin.
  13. ana710

ana710 Anëtar

Postimet:
    5
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje. Edhe une pata probleme me banken bkt. Por me karten mastercard. Nuk besoj se Paypal pranon kartat maestro ose mastercard ne Shqiperi por nuk e di me siguri.
    Zgjidhja ime ishte te merrja nje kart prepaid te credins bank. Kart visa general purpose. Kushton 5 mij leke te vjetra dhe be kerkese qe te hapin llogari ebanking.

14. Valonsen

Valonsen Anëtar Fillestar

Postimet:
    67
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    me raiffaizen ne kosov e kam te lidh veq ja kom jep te dhanat vrejte duhet me apliku psh ne orar te punes kur jan tu punu punonjesit e raiffaizenit arsyja pse une kur kom apliku mi lidh mrena 5 min um kan thirr banka ne tel edhe e kan verifiku a jam une edhe ma kan dha nje pin 4 shifror edhe ja kom dha edhe super

15. thealessio

thealessio Anëtar

Postimet:
    5
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    11
    E zgjidha duke hapur llogari te Tirana Bank. Falemenderit te gjitheve per komentet!

Shpërndaje faqen

Loading...