1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem rrjeti

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga patriotishqiptar, 16 Tetor 2014.

 1. patriotishqiptar

  patriotishqiptar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Djema dje dhe sot kom pas probleme kur hisha me luj cs ping po rrin 150 -200 kur un ping e kom 55.
  E kom rese me dhjetra her pc e modem apet ashtu.
  E kom bo update antivirus e scan.Nuk ma merr mendja se pc ka nevoj per format.
  Qfar me sygjeroni ju? A mos ndoshta duhet me prit ku ta ndreqi compania se un e kom me abcom rrjetin.
   
 2. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  per kete nuk ka faj pc duhesh me i pyet te kompanis per kete problem ose ndonje shok qe ka internetin te lidhur me kompanin ku je i lidhur ty

  Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
   
 3. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  ka mundsi edhe pc me kan me performanca t'dobta t'shkakton llag shum.. edhe t'kisha sugjeru qe mi nal krejt programet kur hin me lujt cs e veqanerisht antivirusin.
   
 4. patriotishqiptar

  patriotishqiptar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Qfar performanca o shok kom 2 vjet qe luj kte pc.. Cfar programi me sygjeroni pre drivera ti provoj iher ato
   
 5. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  po varet edhe prej serverit, edhe serveri munet me pas shum addons qe shkaktojn llag. ni pytje: sa e ki shpejtsin e internetit dhe a e ki me wifi ??
   
 6. patriotishqiptar

  patriotishqiptar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  4mbs e kom po e kom me wi-fi
   
 7. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  osht problemi se krejt wifi ta shkakton kete llag.. provoje pa wifi dmth direkt prej antenes merre rrjetin edhe kqyre besoj qe ska met bo mo llag.
   

Shpërndaje faqen

Loading...