1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem rreth instalimit te programeve ne linux fedora 16

Tema tek 'GNU/Linux' e hapur nga acceeppT. =)., 5 Janar 2012.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  Kam nje problem rreth instalimit te programeve ne linux fedora 16 me kerko password authentication
  screen shoot

  [​IMG]

  un kam instaluar linux dhe userit default po e porovoj po aj password nuk funksionon a osht ndonje password default per authentication?
   
 2. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  a eke provu password root
   
 3. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  po kom provu ska bo
   
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Shiko ate site ku e ke bere download ate linux fedora dhe duhet me e pas dhe passwordin ose nese e ke me setup luinux fedora shiko ne ndonje folder ke ndonje file qe permban pass nese nuk ia gjen duhesh me bo download nga ndonje site tjeter.
   
 5. H4cKinT0Sh

  H4cKinT0Sh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  provo " toor "
  Dhe un kam Fedoran po mu mka funksionu passwordi qe kam pas pra toor
   
 6. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343

  root -> toor kete mendoj qe e ka provuar pasi qe dihet qe keta pswd mbajn linux sistemet por megjithate nese nuk e ka provuar mundet, por mendoj qe kan bere ndryshime ne ate sistem andaj nuk mundet me dit si e ka pswd...
   
 7. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  problemi u zgjidh skisha pas aksese ne userin "root" e kom reinstalu sistemin dhe tash passwordi eshte si ne userin root.
   
 8. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,277
  Pëlqimet:
  268
  Pikë nga trofetë:
  178
  Ateher tema mbyllet
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...