1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem per boot nlaptop sony vaio

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 30 Gusht 2014.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  pershendetje e kam nje laptop Sony Vaio PCG-5B1M po mu ka kurruptu hdd kur po don me startu te windows xp po ma qet bluescreen edhe po mu ristartohet po provoj me bo format e kom bo boot optical drive po nuk po lidhet me cd po e qet operating system not found , po provoj edhe pej usb edhe pej cd rom external po , spo mi njeh ja kom hejk baterin e bios-it po spo e njeh as me cd rom external as usb spo di qysh me shti nformat


  Faleminderit
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Provo ate hdd lidhe ne ndonje kompjuter tjeter si external hdd dhe nese ta njef si hdd ateher mundesh me e bo format ne ate pc e pastaj me e kthy ne laptop.
   
 3. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  po si external po ma njeh ja nisa me bo format e kryjti at proceduren qe osht prej boot kur po starton ne windows xp mi qit fajllat po ma qet prap bluescreen por tash as kompjuteri qe e shtina ket hdd si external spo me starton ja qita ne boot hddn po spo mstarton e kom pas windows 7 po ma qet windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem
   

Shpërndaje faqen

Loading...