1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me Wordpress Multilanguage

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga HardWorker, 30 Korrik 2019.

 1. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje të nderuar,
  Jam duke punuar në një faqe woocommerce, dhe në atë faqe më është dashtë ta bëjë në disa gjuhë, gjuha e parë është gjuha shqipe. Për këtë gjë jam duke e përodur pluginin Polylang.
  Problemi është se të gjitha widgetsat mi ka përkthy përved disave, që shum vshtir e kam ti gjej për ta përkthyer (Të nënvizuara), kam provuar shum metoda por asgjë smë ka funksionuar, ju lutem tmë ndihmoni

  Foto e pare

  [​IMG]
  https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/7/30/e007a1b7bf9ac5cbb157e9898af4485c-full.jpg
  Foto e dytë

  https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/7/30/f536417703f686c5534cea890b960068-full.jpg


  [​IMG]
   
 2. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  a ka dikush mem ndihmue a jo urgjent e kam
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ne rastin tend pluginsat nuk lidhen me skedaret .mo edhe nese i perkthen vete nuk do funksionojnë. Pasi kur te nderrosh gjuhen do ngelen ne shqip. Duhet te kontaktosh krijuesat e pluginsave per te bere lidhjen me skedaret .mo
   
 4. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Smundem vet te bej diqka, e kam urgjente
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Varet nga menyra sesi jane krijuar pluginsat, prandaj te sugjerova qe te kontaktosh me zhvilluesit me mire.
   
 6. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nregull por e nejta qe i kam nenvizuar jan te perkthyer ne gjyhen maqedonase nga nje person tjeter, ndersa tashti une dua ta bej ne shqip ato te nenvizuarat mi jep ne anglisht, sigurisht ato dikun jan ne css wordpress, a mund ti gjej ati apo ndonje tutorials sintja bej
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Problemin ta nxjerr vetem ne gjuhën shqip apo edhe në te tjerat?
   
 8. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  vetem ne gjuhen shqipe se tash per tash e kam ne gjuhen shqipe
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po ktheje ne gjuhet e tjera dhe testoje. Nuk behen keshtu gjerat. Pastaj ato qe te ka perkthyer ai ne maqedonisht bej shqip kaq e veshtire eshte per ta kuptuar?
  Nese po lexo komentin tim te pare.
   
 10. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te kuptoj shum bukur por nuk mund te gjej se ku e ka perkthyer personi ne maqedonisht ajo eshte ponte i nderuar
   
 11. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  A ka dikush qe mundet mem ndihmue e paguaj per kete pune
   
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ma dërgo njehere sitin ne mp
   
 13. Laurent

  Laurent Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si pas experiences time ne wordpress nuk ti perkthen polylang keto detaje, un perdore theme premium dhe e kam shum te thjeshte ti perkthej te gjitha tek paneli i themes.
   

Shpërndaje faqen

Loading...