1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me Wordpres(Facebook)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga MIL, 21 Qershor 2020.

 1. MIL

  MIL Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  persh. a din naj kush qfare problemi eshte se disa linka pom bojn ne facebook mi postu e disa tjere Jo(ka raste kur duhet me editu nja 3 a 4here linkun per me bo qe me postu.
   
 2. Story AK

  Story AK Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje! Nese ka mundesi naj foto me dergu qka po tqet qe nuk po tban me postu?
   
 3. AlKo

  AlKo Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Publikoi me creator studio edhe zgjidh manualisht thumbnailin
   
 4. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  290
  Pëlqimet:
  88
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje si duket problemi qendron ne opengraph. Vendos codin me poshte ne functions.php te themes tuaj:

  Code:
  // FacebookWP
  function insert_fb_in_head() {
    $og_metatags = '';
    if(is_home() || is_front_page()){
      $url = get_template_directory_uri().'/images/facebook_image.jog';
      $og_metatags .= '<meta property="og:title" content="'.get_bloginfo('name').'" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:description" content="'.strip_tags(get_the_excerpt()).'" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:image:width" content="500" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:image:height" content="500" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:image" content="'.$url.'" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:type" content="website" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:url" content="'.home_url().'" />';
    }else{
      $url = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id(get_the_ID()) ); 
      $excerpt = strip_tags(get_the_excerpt());
      $og_metatags .= '<meta property="og:title" content="'.strip_tags(get_the_title()).'" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:description" content="'.strip_tags(get_the_excerpt()).'" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:image:width" content="500" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:image:height" content="500" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:image" content="'.$url.'" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:type" content="article" />';
      $og_metatags .= '<meta property="og:url" content="'.get_permalink().'" />';
      $og_metatags .= '<meta name="twitter:title" content="'.strip_tags(get_the_title()).'" />';
      $og_metatags .= '<meta name="twitter:description" content="'.strip_tags(get_the_excerpt()).'" />';
      $og_metatags .= '<meta name="twitter:image" content="'.$url.'" />';
      $og_metatags .= '<meta name="twitter:card" content="summary_large_image" />';
      $og_metatags .= '<meta name="twitter:site" content="@Portali" />';
      $og_metatags .= '<meta name="twitter:creator" content="@Portali" />';    
    }
    echo $og_metatags;
  }
  add_action( 'wp_head', 'insert_fb_in_head', 5 );
  
   
 5. MIL

  MIL Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  persh. djem se nuk kam mujt me hi me ju lexu shkrimet e tash hina

  Foto nuk e di pse so ka bon
   
  Last edited: 19 Korrik 2020
 6. MIL

  MIL Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8

  [​IMG]
   
 7. MIL

  MIL Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8

  qe Foto nese mundeni mem ndihmu
  [​IMG]
   

Shpërndaje faqen

Loading...