1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me windows

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga Leo5555, 10 Prill 2021.

 1. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje kam nje Tablet Pc
  Mediacom WINPAD 10.1 X201 3G dhe e formatova i futa windows tjt 10 po me ka dhen probleme me driverat dhe touch screen nuk punon.. du ate windows qe kisha po nuk e gje dot.. me sygjeroni 1 windows per kte lloj tableti ju lutem dhe ku mund ta shkarkoj?? Flm
   
  Last edited by a moderator: 10 Prill 2021
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,204
  Pëlqimet:
  1,565
  Pikë nga trofetë:
  243
  cfare windows kishte official?
   
 3. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Nuk e di o vllai dhe nuk e gje dot
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,137
  Pëlqimet:
  1,122
  Pikë nga trofetë:
  343
  Sipas nje kerkimi qe bera duket se eshte model i 2015. Duhet te kete versionet e para te windows.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,137
  Pëlqimet:
  1,122
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kerko tek faqja zyrtare per drivera.
   
 6. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ca windowsi mund te shkarkoj per kte vlla?
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,204
  Pëlqimet:
  1,565
  Pikë nga trofetë:
  243
  mos ki merak per windows-in

  kete ke?
  Code:
  https://www.mediacomeurope.it/prodotto/M-WPX201/winpad-101-x201-3g
  https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/80274/intel-atom-processor-z3735f-2m-cache-up-to-1-83-ghz.html
  
   
  Leo5555 pëlqen postimin.
 8. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Po ky esht
   
 9. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,204
  Pëlqimet:
  1,565
  Pikë nga trofetë:
  243
  atehere cdo windows x86/x64 qe ti instalosh duhet te funksionoj
  nuk di per drivers por mendoj se ne image official jane te integruara

  e ke provuar me windows image qe eshte ne faqe?
  [​IMG]


  [​IMG]
   
  Last edited: 10 Prill 2021
 10. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Si ta shkarkoj kte?
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,204
  Pëlqimet:
  1,565
  Pikë nga trofetë:
  243
  kliko & te con tek mega.nz

  [​IMG]
   
 12. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Okej vlla po e provoj shum faleminderit
   
 13. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,204
  Pëlqimet:
  1,565
  Pikë nga trofetë:
  243
  per informacion...
  official image eshte version 1507 (build 10.0.10240) codenamed "Threshold 1"
   
 14. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  Me doli BIOS DHE OS si ta instaloj kte se nuk qeka si windowsi ?
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,137
  Pëlqimet:
  1,122
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ngarko nje foto
   
 16. Leo205

  Leo205 Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  nuk ngarkoj dot foto ktu se di pse pz po mdel 1 folder qe lexon BIOS dhe 1 tjt qe kexon OS kaq
   
 17. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,204
  Pëlqimet:
  1,565
  Pikë nga trofetë:
  243
  @Leo5555
  e lexove X201-X201E - OS upgrade instruction.doc ?

  [​IMG]
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 18. Leo5555

  Leo5555 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  O vllai shum faleminderit e rregullova kshtu si mthe ti shum shum faleminderit vlla
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...