1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me wifi, THomson dhe Lb-link

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga M.L, 4 Qershor 2018.

1. M.L

M.L Anëtar i Njohur

Postimet:
    500
    Pëlqimet:
    58
    Pikë nga trofetë:
    58
    Pershendetje,

Kam nje wifi thomson qe e perdori edhe si modem per shperndarje te rrejteti e kum ble tash nje router BLink dhe e kam lidh me thomson per me shpernda rrjet. rrjet po shperndan mir, po kur po provoj me hi me ja ndrru passwordin e routerit edhe me pass access nuk po mlejon po lyp password te thomson

2. Albi Bytyqi

Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,044
    Pëlqimet:
    105
    Pikë nga trofetë:
    133
    vetem preke enter ose shkruje vetem passin admin

3. M.L

M.L Anëtar i Njohur

Postimet:
    500
    Pëlqimet:
    58
    Pikë nga trofetë:
    58
    Jo jo nuk ben, un nuk po du ne thomson po po du ne blink router, un jam i konektum me blink kur po du me hi me ndryshu po me del thomson

4. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,118
    Pëlqimet:
    599
    Pikë nga trofetë:
    258
    jan ne te njejten ip. shkeputi lidhjen edhe hy ne LB-link, pastaj nderroj edhe ip po qe mundesi se mos te kesh konflikt edhe rilidhi. a je me abcom se ato kan thomson ms gabofsha :p

Last edited: 5 Qershor 2018
  5. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    436
    Pëlqimet:
    119
    Pikë nga trofetë:
    43
    Kqyri IP se mos jane te dyte me te njejten default ip , heke njanin prej rryme .

6. Albi Bytyqi

Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,044
    Pëlqimet:
    105
    Pikë nga trofetë:
    133
    Sa e di lb link ka ip 192.168.16.1 thomson 192.168.1.1 por keto mund te ndryshohen shkarko Fing ne tele bej search dhe ti qet krejt ip per secilen paisje.

7. M.L

M.L Anëtar i Njohur

Postimet:
    500
    Pëlqimet:
    58
    Pikë nga trofetë:
    58
    Lb link esht i lidht me thomson, pra thomson e perdori si modem por edhe ky shperndan edhe lblink, po kur po du me ja gjet ip me hi me ja ndryshu passwordin me qet vet 192.168.0.1, e kum provu reset po nuk po bon, a nuk ka ndonje menyr tjeter me ndryshu a ?

8. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    436
    Pëlqimet:
    119
    Pikë nga trofetë:
    43
    Ka menyre more , heke prej thomson ose nale thomsonin krejt e ste pengon ma deri sa te ja ndrrojsh passin keti. Lb Link sjane wireless routera te mire , mundesh me pas problem mas nje kohe trullohen resetohen , s lshojne dhcp.

Shpërndaje faqen

Loading...