1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me wifi, THomson dhe Lb-link

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga M.L, 4 Qershor 2018.

 1. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje,

  Kam nje wifi thomson qe e perdori edhe si modem per shperndarje te rrejteti e kum ble tash nje router BLink dhe e kam lidh me thomson per me shpernda rrjet. rrjet po shperndan mir, po kur po provoj me hi me ja ndrru passwordin e routerit edhe me pass access nuk po mlejon po lyp password te thomson
   
 2. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,052
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  133
  vetem preke enter ose shkruje vetem passin admin
   
 3. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Jo jo nuk ben, un nuk po du ne thomson po po du ne blink router, un jam i konektum me blink kur po du me hi me ndryshu po me del thomson
   
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  jan ne te njejten ip. shkeputi lidhjen edhe hy ne LB-link, pastaj nderroj edhe ip po qe mundesi se mos te kesh konflikt edhe rilidhi. a je me abcom se ato kan thomson ms gabofsha :p
   
  Last edited: 5 Qershor 2018
 5. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  468
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  43
  Kqyri IP se mos jane te dyte me te njejten default ip , heke njanin prej rryme .
   
 6. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,052
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  133
  Sa e di lb link ka ip 192.168.16.1 thomson 192.168.1.1 por keto mund te ndryshohen shkarko Fing ne tele bej search dhe ti qet krejt ip per secilen paisje.
   
 7. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Lb link esht i lidht me thomson, pra thomson e perdori si modem por edhe ky shperndan edhe lblink, po kur po du me ja gjet ip me hi me ja ndryshu passwordin me qet vet 192.168.0.1, e kum provu reset po nuk po bon, a nuk ka ndonje menyr tjeter me ndryshu a ?
   
 8. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  468
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ka menyre more , heke prej thomson ose nale thomsonin krejt e ste pengon ma deri sa te ja ndrrojsh passin keti. Lb Link sjane wireless routera te mire , mundesh me pas problem mas nje kohe trullohen resetohen , s lshojne dhcp.
   

Shpërndaje faqen

Loading...