1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me wifi, THomson dhe Lb-link

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga M.L, 4 Qershor 2018.

1. M.L

M.L Anëtar Aktiv

Postimet:
    466
    Pëlqimet:
    58
    Pikë nga trofetë:
    38
    Pershendetje,

Kam nje wifi thomson qe e perdori edhe si modem per shperndarje te rrejteti e kum ble tash nje router BLink dhe e kam lidh me thomson per me shpernda rrjet. rrjet po shperndan mir, po kur po provoj me hi me ja ndrru passwordin e routerit edhe me pass access nuk po mlejon po lyp password te thomson

2. Albi Bytyqi

Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,041
    Pëlqimet:
    104
    Pikë nga trofetë:
    133
    vetem preke enter ose shkruje vetem passin admin

3. M.L

M.L Anëtar Aktiv

Postimet:
    466
    Pëlqimet:
    58
    Pikë nga trofetë:
    38
    Jo jo nuk ben, un nuk po du ne thomson po po du ne blink router, un jam i konektum me blink kur po du me hi me ndryshu po me del thomson

4. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,071
    Pëlqimet:
    595
    Pikë nga trofetë:
    258
    jan ne te njejten ip. shkeputi lidhjen edhe hy ne LB-link, pastaj nderroj edhe ip po qe mundesi se mos te kesh konflikt edhe rilidhi. a je me abcom se ato kan thomson ms gabofsha :p

Last edited: 5 Qershor 2018
  5. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    412
    Pëlqimet:
    108
    Pikë nga trofetë:
    43
    Kqyri IP se mos jane te dyte me te njejten default ip , heke njanin prej rryme .

6. Albi Bytyqi

Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,041
    Pëlqimet:
    104
    Pikë nga trofetë:
    133
    Sa e di lb link ka ip 192.168.16.1 thomson 192.168.1.1 por keto mund te ndryshohen shkarko Fing ne tele bej search dhe ti qet krejt ip per secilen paisje.

7. M.L

M.L Anëtar Aktiv

Postimet:
    466
    Pëlqimet:
    58
    Pikë nga trofetë:
    38
    Lb link esht i lidht me thomson, pra thomson e perdori si modem por edhe ky shperndan edhe lblink, po kur po du me ja gjet ip me hi me ja ndryshu passwordin me qet vet 192.168.0.1, e kum provu reset po nuk po bon, a nuk ka ndonje menyr tjeter me ndryshu a ?

8. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    412
    Pëlqimet:
    108
    Pikë nga trofetë:
    43
    Ka menyre more , heke prej thomson ose nale thomsonin krejt e ste pengon ma deri sa te ja ndrrojsh passin keti. Lb Link sjane wireless routera te mire , mundesh me pas problem mas nje kohe trullohen resetohen , s lshojne dhcp.

Shpërndaje faqen

Loading...