1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me wifi ne laptop

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga reflect1, 12 Nëntor 2019.

 1. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje!
  Po kam problem me wifi ne laptop, nuk po me lidhet pe qet Can't connect to this network. A dini naj kush naj zhgjidheje?
   
 2. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  68
  A ke probleme vetem ne nje wifi apo ne te gjith njejt ?
   
 3. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Veq te njani, jom ne konvikt thojsha osht problemi qe shum paise te lidhura ne nje koh po edhe kur po ka pak nuk po me lidhet krejt shokve po mu jo veq ktu kur jom o ky problem se ne shpi e ne vene tjera nuk kam problem
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  928
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ndoshta ke konflikt ip bëjë njëherë auto.
   
 5. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  A mundesh me ma spjegu ma qart ose foto
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  928
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jam nga tel tani por futu njehere si tek foto
  [​IMG]
   
 7. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  cmd: ipconfig /flushdns
  ipconfig /renew
   
 8. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Flm, por nuk po bon perseri, a dini ndonje metod tjeter
   
 9. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  fshij te gjitha wifi ce jane te ruajtura ne lp provoje serish nese nuk lidhet hy ne ruterin perkates shiko nese ke ban ip ose lidhe lp me nje fishe lan ne shtepi psh dhe beji cmd: ipconfig /renew me pas provoje serish wifi ce nuk lidhet nese nuk ben serish atehere thyej laptopin bashk me ruterin e konviktit hahahahaha (joke Inside).
   
  bofy pëlqen postimin.
 10. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  343
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  53
  futi nje reset modemit qe nga password e me radhe, ndoshta ka dicka qe e pengon si vale pasi edhe mua ma ben shpesh here albtelecom..
   
 11. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  Tung
  Mund me kan qe laptopi jot perdor rangun e valve 2.4 ghz ne wifi 5.0 ghz kshu qe zbon

  cant conect e qet edhe kur se ki paswordin n rregull apo ike fut ip statike jasht rangut t atij rrjeti ndryshoja bonja me dhcp n laptop
  [​IMG]

  Diqka tjeter qka um ka ba problem mu nje rast osht psh kur e kom ndryshu mac adreesen(mac spoofing) tani nuk um ka bo laptopi n wifin tjeter derisa ja kom kthy n origjinal e vet se qysh e ka pas .
   

Shpërndaje faqen

Loading...