1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Problem me Virus ne Hardisk

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga pumma, 18 Janar 2018.

 1. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje Antar te IT Shqip, kam nje problem me nje virus qe me eshte shfaqur ne HD Extrenal te firmes " Virbatim" HDD nuk me hapet fare e njeh PC si driver por nuk hape ..

  ky esht problemi
  [​IMG]
  [​IMG]

  dmth nuk po mle as me ja bo initialized

  Faleminderit !
   
 2. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  ndonje pergjigje ?
   
 3. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  639
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  88
  Vetem nese e formaton pcn me hd mbrenda be pc
   
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  sbesoj te jet virus. shkarko hdd regeneration ne usb , bani boot nga usb e provo bej repair atij partition-i
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,190
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  ajo ishte pjese e hdd-se apo eshnje nje tjeter me vete?
   
 6. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  a ke ndonje tutorial te shof se si behet !
   
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258


  Ja sesi behet.
   
 8. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  Po eshte e kjarte amo mu nuk me hapet fare si partition ?
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  a e provove me hdd regeneration ?
   
 10. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  nuk bon as HDD regeneration nuk e njes si disk ?
   
 11. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
 12. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Provo me kete a po munesh me ba low level format.
  Code:
  http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/
   
 13. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,639
  Pëlqimet:
  1,134
  Pikë nga trofetë:
  243
  provo të bësh boot nga ndonjë live cd (linux etj)
  pastaj provo ta formatosh

  nqs nuk do linux mund të kërkosh në google për windows live cd, psh strelec
   
 14. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  bani boot ne usb. por mos kopjo filet e hdd regeneration e me i kalu ne usb por instaloje hdd regeneration e zgjidh usb edhe te ben .

  futu ne boot menu me del ose f2 boot menu promarin kalu usb edhe ta njeh direkt.


  PS: usb kthehet ne normalitet perseri pasi te marosh pun
   
 15. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  me ket program ma njifke si Model (diver) amo kur te klikojsha continue nuk vazhdojke tutje !
  si te bej Bot kur nuk me hapet fare partitioni tek My computer ? vetem si driver e njef asgje me shume ?
   
 16. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,639
  Pëlqimet:
  1,134
  Pikë nga trofetë:
  243
  e provove dhe nuk të funksionoji apo flasim me hamendje?
   
 17. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  dmth te gjej nje sistem operativ linux dhe ne at sistem ta bej bot hd extrenal a po ?
   
 18. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Qoje Nservis :)
   
 19. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  568
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  spo din kerkush veq po me thojin qe virus dhe e ka humb sistemin e vet paisja ! kaq
   

Shpërndaje faqen

Loading...