1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me temperaturen e Karteles Grafikes

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga BesimSh, 5 Shtator 2015.

 1. BesimSh

  BesimSh Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje,

  Kam problem te madhe me kartelat grafike jan ne funksion 2 kartela grafike Asus GTX670-DC2-2GD5 te lidhura ne SLI, problemi qendron ne ate se gjate punes kur jam ne ndonje loje p.r.sh Assassin's Creed Unity, Battlefield 4, Need for Speed Rivals, etj. per nje momente bllokohet loja dhe ndjej nje arome sikur me u djege dicka, dhe fillojne me shpejtesi te madhe ftohsit e karteles grafike qofte me performanca Ultra apo Low, ndersa temperatura qendrone ne 60c. kjo nuk ndodhe cdo here per ndodhe shpesh here.

  Performancat jane keto:

  2x GTX670-DC2-2GD5
  Intel i7-5820K 3.30GHz
  ASUS X99-DELUXE
  Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2666MHz

  Shpresoj qe te me ndihmoni.
  Cdo te mire.
   
  Last edited: 5 Shtator 2015

Shpërndaje faqen

Loading...