1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me telefonin e ri

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ervisivv, 25 Mars 2020.

1. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    712
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    Prsh, per Vit te ri bleva galaxy A20e 2019, dhe u ba rreth 2 apo 3 jave qe filloi tu me dhan probleme kur e lidh me fishon USB me PC,
    Ne fakt une cdo dite e lidh me PC me ane te fishos, edhe tek kompjuterat e punes, per te kaluar dokumenta foto etj, edhe ne shpi me PC tim per te hap internetin me ane te USB tethering, se nuk kam net ne shpi...
    Si fillim kur e kam marr, sapo e lidhsha me pc nxirrte nje pop up, apo si quhen kto, qe te pyeste nese don me pas akses ne media, e shtypsha allow dhe pastaj i hapsha foto, dokumenta nga PC tek my computer,
    Plus tek notifications lart, jepte te gjitha mundesite: charging only, usb tethering, etj nja 4 a 5 tjera se spo mkujtohen tgjitha,
    Por me kalimin e kohes filloi tu mos me i shfaq me her te par kto, dhe u detyrosha disa her me e heq dhe rivendos fishon ose ne Pc ose ne tel...
    Nje dite me dha problem me karikimin, (Une rralle here e karikoj me karikues, ngaqe mbushet ne PC, )Nuk merrte karikim as nga pc, as nga karikuesi origjinal qe ka ardh me te, nuk ndizte hic driten e ekranit, e provova me fishon e tel te vellait, se thash mos esht demtu fishoja duke e perdor shum her, por e njejta gje,
    I bana restart, pastaj dha prap nje crregullim tjeter, ku kishte ngel battery charging, nderkohe qe e kisha shkeput nga korenti,
    I bana prap restart dhe u rregullu per momentin,
    Nderkohe prap nuk mi hapte me here te pare usb tethering ose fotot, kur e lidh me PC,
    Qe 2 dite tani nuk mi hap hiq sado here qe e provoj, thjesht fillon tu u mbush bateria, dhe ne lidhje me opsionet e tjera nuk jep asnje shenje,
    Nderkohe eshte dhe dicka tjeter ketu, kur e fus fishon ne PC , ne anen tjeter ku futet ne tel te jep nje dridhje te lehte,
    Ndersa po ta fik PC, telefoni nuk merr karikim bateria, por i ngel drita e ekranit e ndezur, e kam provu disa her, duke e mbyll ekranin me butonin anash, dhe ne sekont i ndizet perseri dhe i rrin ashtu, edhe pse PC esht i fik, kete gje se ka pas dhan ma perpara...
    E provova dhe me fishon e telefonit te vellait, e njejta gje,
    Ku mendoni se mundet me qene problemi per te gjitha keto crregullime ??
    Eshte brenda garancise, e ka 2 vite,
    I kam ber reset settings, network settings, dhe accessibility settings, por nuk i kam ber factory data reset per arsye se kam dokumenta me rendesi, apps foto etj..

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    1,929
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    293
    Nga perdorimi i shpeshte mund te jete prishur vendi i karikimit. Dergoje ne servis me mire meqenëse qënka edhe brenda garancise

ervisivv pëlqen postimin.
  3. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    712
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    Ne cilat servise duhet me dergu, a ka ndonje servis te posacem te samsungut per tel qe jane brenda garancise?
    Une e kam ble tek Neptuni

4. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    1,929
    Pëlqimet:
    593
    Pikë nga trofetë:
    293
    Interesohu tek neptun pasi nuk e di se me ke servise kane bashkëpunim.

ervisivv pëlqen postimin.
  5. ervisivv

ervisivv Anëtar i Njohur

Postimet:
    712
    Pëlqimet:
    85
    Pikë nga trofetë:
    58
    Sapo u sigurova se problemin e paska tel, as fishoja, as vendi i karikimit,
    I bana kete prove,
    Sot ndeza PC, e lidha me tel, dhe funksionoi shum mir, ( me usb tethering, si dhe kalova ca muzike nga pc ne memorje te tel)
    Pastaj e hoqa fishon usb nga pc dhe e futa prap (pa e leviz nga tel), dhe nuk dha asnje shenje, as nuk merrte bateri..
    E hoqa prap nga pc, e provova me karikues ne prize, ne korent, prap nuk bani, nuk e ndizte hiq driten e ekranit,
    Pastaj pa e leviz telin nga tavolina, vec e fika dhe kur u fik, filloi tu u mbush bateria...

Mos do kete marr lageshti?

E hoqa nga karikuesi, e futa ne pc, dhe nuk e hap memorjen e tel, as usb tethering, sikur e hapi ne fillim..
    Vetem merr bateri

Shpërndaje faqen

Loading...