1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me ssl Certificate Signing Request

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga reflect1, 9 Maj 2020.

 1. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje!
  Kam marr nje domain nga name.com, pastaj me von edhe WordPress hosting mirpo kur desha ta siguroj domain me ssl me doli problem te SSL Domain Setup >Certificate Signing Request me thot se duhet ta marr nga cpanel po nuk me bon me u ba login bile nese provoj 2-3 here bie down hosti. nuk e di pse?
  A ka ndonje zgjidhje?
   
 2. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  36
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Cfare cpanel perdorni, whm? Nga se normalisht whm cpanel i gjenerone ssl ne menyre automatike dhe falas, por nese doni ce ju te instaloni SSL tuaj jo nga cpanel ateher duhet gjeneruar CSR me te dhenat ce duhen plotesuar, dhe pas gjenerimit e kopjon ca bundle dhe e vendos atje ku e ke blere ssl.
  Kjo ce bie uebi down per shkake tentimit 2 apo 3 here, mund te jete vetem nese jeni ne shared hosting dhe shume te limituar si nga I/O poashtu e nga virtual memory.

  Gjithe te mirat,
  Fatmir D.
   
 3. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faleminderit per pergjigjen, une krejt i kom prej name.com, domain, hosting, ssl ama i kom ble 1 nga 1.
  Mirpo kur po hy tek SSL Domain Setup , po thot qe Since you are not using Name.com hosting, you’ll need to generate a CSR code through your hosting provider, then copy and paste it into this field (including the ---BEGIN CERTIFICATE--- and ---END CERTIFICATE--- text). Please contact your hosting provider for specific instructions on generating your CSR code.
  a une jom tu e perdor wordpress hosting nga name.com
   
 4. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  323
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kaloje domain ne cloudflare dhe perfito falas SSL plus te ndihmon ne resurset e serverit shume.
   
  Poshnjari dhe olsi26431 pëlqejnë postimin.
 5. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  36
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Atehere gjenero CSR kodin nga paneli, dhe ose kontakto supporten e tyre dhe sçaroja çeshtjen...

  Gjithe te mirat,
  Mentor L.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,647
  Pëlqimet:
  917
  Pikë nga trofetë:
  343
  Si te kane sugjerur anetaret me larte ose kalo ne coudflare ose kontakto me suportin. Une personisht ne hostgator megjithese e kam falas ssl nuk e di se perse, por me duhet te kontaktoi me suportin per cdo domain ose subdomain.
   

Shpërndaje faqen

Loading...