1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me PIN-in e Adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga EddieN, 22 Nëntor 2019.

 1. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje,

  Hera e dyte qe eshte nisur PIN-i i Adsense per ne Shqiperi, dhe as i pari e as i dyti sme ka ardhur.
  Nga hera e dyte qe bera aplikim ka kaluar rreth 1 muaj.
  Si funksionon kjo pune, a ta sjell postieri zarfin ne shtepi apo duhet te shkoj tek shperndaresia kryesore (ne kinostudio)?
  Kam vendos dhe nr e cel. A te marrin ne telefon postieret?
  Shkova tek posta e lagjjes dhe me thane se zarfat i shperndajne postieret neper adresat e vendosura.
  Heren e pare e vendosa adresen ne Tirane, heren e dyte ne nje qytet tjeter sepse e kam adresen me te sakte atje.
  Ju lutem me ndihmoni sepse nese nuk vendos PIN-in brenda afatit kohor me digjet adresa.
   
  Last edited: 22 Nëntor 2019
 2. shteti

  shteti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  vendos adresen e sakte, kur e stampojne ate zarfin me pinin nuk e vendosin nr e telefonit, vetem adresen. mua me erdhi brenda 3 javesh
   
 3. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  38
  EddieN dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 4. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ta sollen ne shtepi apo shkove e more diku?
   
 5. shteti

  shteti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  kutu keu jam un me njoftoj posta dhe vete e mar vet atje pasi e perdor shpesh dhe i njoh ata te postes.
   
  EddieN pëlqen postimin.
 6. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  53
  Edhe une pak a shume problem ngjashem kam, tani 17 nentor jane be 3 muaj qe kane ende nje check kam porositur nga adsense dhe ska ardhe dmth per kosove me adres albania edhe pse me heret kane ardhe , me check skam punu asniher e tash ca bahet a ka naj opcion faqe google adsense me qe sme ka ardhe mu kthy mjetet prap payment adsenses
   
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,449
  Pëlqimet:
  582
  Pikë nga trofetë:
  243
  As mu smka ardh e dyta her osht qe kam apliku , adresa eshte e njejte prej albania me ardh ne ks, ne ket adress gjithqka qe porosis vjen pa problem ndersa pini spo vjen.
  A ka najkush info pse po ndodh kjo , a po ndalen ne shqiperi kto zarfe nga posta pasi shihet qe eshte nga adsense apo qka ?
   
 8. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,789
  Pëlqimet:
  191
  Pikë nga trofetë:
  93
  Masi osht tema per ADS a i keni marr bile pagesat ?
   
 9. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po pagesat me 22 veq banke para 12 kane dal
   
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  486
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ne shqiperi mua kam verifikuar 2 cope brenda 2 javeve me kane ardhur te dy
   
 11. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Te lutem, me jep dot ndonje detaj me shum si i ke plotesuar te dhenat dhe ku te erdhi zarfi?
   
 12. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  486
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kam futur te dhenat adresen e shtepise time (adresen e sakte e kam gjetur tek fatura e dritave :p) dhe me kane kane ardhur (jetoj ne shqiperi) gjithashtu nje zgjidhje tjt (nuk jam i sigurt qe funksionon 100%) te vendoses adresen e postes me te afertmt dhe shkon e merr atje
   
  aimilius dhe EddieN pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...