1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me PIN-in e Adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga EddieN, 22 Nëntor 2019.

1. EddieN

EddieN Anëtar

Postimet:
    21
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pershendetje,

Hera e dyte qe eshte nisur PIN-i i Adsense per ne Shqiperi, dhe as i pari e as i dyti sme ka ardhur.
    Nga hera e dyte qe bera aplikim ka kaluar rreth 1 muaj.
    Si funksionon kjo pune, a ta sjell postieri zarfin ne shtepi apo duhet te shkoj tek shperndaresia kryesore (ne kinostudio)?
    Kam vendos dhe nr e cel. A te marrin ne telefon postieret?
    Shkova tek posta e lagjjes dhe me thane se zarfat i shperndajne postieret neper adresat e vendosura.
    Heren e pare e vendosa adresen ne Tirane, heren e dyte ne nje qytet tjeter sepse e kam adresen me te sakte atje.
    Ju lutem me ndihmoni sepse nese nuk vendos PIN-in brenda afatit kohor me digjet adresa.

Last edited: 22 Nëntor 2019
  2. shteti

shteti Anëtar Fillestar

Postimet:
    76
    Pëlqimet:
    25
    Pikë nga trofetë:
    28
    vendos adresen e sakte, kur e stampojne ate zarfin me pinin nuk e vendosin nr e telefonit, vetem adresen. mua me erdhi brenda 3 javesh

3. aimilius

aimilius Anëtar Aktiv

Postimet:
    106
    Pëlqimet:
    90
    Pikë nga trofetë:
    38
    EddieN dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  4. EddieN

EddieN Anëtar

Postimet:
    21
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    3
    Ta sollen ne shtepi apo shkove e more diku?

5. shteti

shteti Anëtar Fillestar

Postimet:
    76
    Pëlqimet:
    25
    Pikë nga trofetë:
    28
    kutu keu jam un me njoftoj posta dhe vete e mar vet atje pasi e perdor shpesh dhe i njoh ata te postes.

EddieN pëlqen postimin.
  6. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    330
    Pëlqimet:
    55
    Pikë nga trofetë:
    53
    Edhe une pak a shume problem ngjashem kam, tani 17 nentor jane be 3 muaj qe kane ende nje check kam porositur nga adsense dhe ska ardhe dmth per kosove me adres albania edhe pse me heret kane ardhe , me check skam punu asniher e tash ca bahet a ka naj opcion faqe google adsense me qe sme ka ardhe mu kthy mjetet prap payment adsenses

7. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,449
    Pëlqimet:
    582
    Pikë nga trofetë:
    243
    As mu smka ardh e dyta her osht qe kam apliku , adresa eshte e njejte prej albania me ardh ne ks, ne ket adress gjithqka qe porosis vjen pa problem ndersa pini spo vjen.
    A ka najkush info pse po ndodh kjo , a po ndalen ne shqiperi kto zarfe nga posta pasi shihet qe eshte nga adsense apo qka ?

8. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,789
    Pëlqimet:
    191
    Pikë nga trofetë:
    93
    Masi osht tema per ADS a i keni marr bile pagesat ?

9. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    330
    Pëlqimet:
    55
    Pikë nga trofetë:
    53
    Po pagesat me 22 veq banke para 12 kane dal

10. Alkeo

Alkeo Anëtar Aktiv

Postimet:
    486
    Pëlqimet:
    143
    Pikë nga trofetë:
    53
    Ne shqiperi mua kam verifikuar 2 cope brenda 2 javeve me kane ardhur te dy

11. EddieN

EddieN Anëtar

Postimet:
    21
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    3
    Te lutem, me jep dot ndonje detaj me shum si i ke plotesuar te dhenat dhe ku te erdhi zarfi?

12. Alkeo

Alkeo Anëtar Aktiv

Postimet:
    486
    Pëlqimet:
    143
    Pikë nga trofetë:
    53
    Kam futur te dhenat adresen e shtepise time (adresen e sakte e kam gjetur tek fatura e dritave :p) dhe me kane kane ardhur (jetoj ne shqiperi) gjithashtu nje zgjidhje tjt (nuk jam i sigurt qe funksionon 100%) te vendoses adresen e postes me te afertmt dhe shkon e merr atje

aimilius dhe EddieN pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...