1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me pc

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 4 Janar 2014.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje kam nje problem e pc modeli eshte dell optiplex gx280 e kam perdor ma heret mir mka bo po sot ja nisa me perdor mas ja dy tre muajve po e ka nje problem qe e vrejta si po e ngjes kabullen r internetit lan po rritet temperatura e procesorit edhe po bllokon teper a temperatura i rrin 100 a si pe reseti e po ja hjeki internetin temperatura po i rrin normal edhe po funksionon mir e spe di ku o problemi e qel e pastro a coolerin i vendosa pak past termikr procesorit po prap si po du me perdor me internrt asht r pa mundur me perdor diqka se menijer po i shkon temperatura 100 e ju kisha faliminderu nese me ndihmoni
   
 2. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  a ka kush naj pergjigjje :(
   
 3. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ky problem a tu shfaqet menjehere kur e venos kabllen e internetit apo kur shfleton ne browser ?
  Nese ndodh duke shfletuar ne browser dhe e perdor Google Chrome atehere ky browser eshte shkaku i nxemjes se procesorit sepse ky perdor shume Ram dhe procesime me te medhaja .

  /Si keshille te kisha thene qe ne kete rast ta perdoresh Mozilla firefox eshte me i lehte per perdorim dhe nuk e mundon procesorin.
   
 4. qipii92

  qipii92 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  383
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  kshyr kablla mos ka defekt provo me naj pc tjeter ose kabell tjeter. po menoj mos ka naj defekt kablla e qon valt a rrym a qa percjell i qon jo trregullta tani e munon pcn
   
 5. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  e kam prej ruterit TP-link kabllen e kom provu edhe me kabull tjeter njojt :)
   
 6. qipii92

  qipii92 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  383
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  provo pc a lloptop tjeter nqat ven se nashta pcs ju ka demtu pllaka e inetrnetit ose naj demtim i spinave se kjo garant diqka hardwerike ka problem zbesoj qe softwerike . spo kom ide tjeter
   
 7. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  tybe spo di kur to pa internet pa problem punon si te shti ethernet kabllen kur te hapi google chromin a najsen meniher mbllokon edhe cooleri lshohet shum edhe procesori nxehet spo di ku o hiq problemi
   
 8. edoni-123

  edoni-123 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Man kqyr me ja nderru colerin se munet me ndodh silljet e colerit nashta nuk jon te mjaftushme per cpu
   
 9. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  edhe diqka e vrejta qe se pata kabllen e ethernetit vnut te proceset krejt ken mir si e vendosa kabllen e rrjetit fajlli svchost.exe cpu usage 99 e qitke edhe qikjo e perdorke krejt ja bona end proces hina youtube e sene tani ma qitke chrome.exe 99 usage
   
 10. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Mos e ngaterro kabullen e internet si e fute po me nxehete kompjuteri, kabula ska lidhje me kete pune, nese done me vertetu fute kabullen ne PC edhe mos puno hiq, nuk nxehet !
  Kjo nxemje vjen pasi qe e lidhe PC me internet edhe e hape Chrome atehere te nxehet PC, se pari hape PC edhe shiko tek ftohesi i procesorit a eshte i pastert, nuk ka pluhur, e dyta nese mundesh, hjeke ftohesin prej CPU edhe vendosi paste te CPU, kjo ndihmon me terhjek temepraturen e procesorit ne ftohes.

  svchost.exe eshte proces i Windowsit qe e perdore here pas here 100% CPU poashtu edhe internetin kjo ndodhe pasi qe Windows bon update automatikisht, nese done mos me te marre resurse ky proces, atehere bonja 'Automatic updates Turn OFF'
   

Shpërndaje faqen

Loading...