1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me Paypal withdraw

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga arlind14, 17 Mars 2020.

 1. arlind14

  arlind14 Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Pershendetje.
  Kam pasur paypal te lidhur me visa card raiffeisen.Gjithcka ka qene ne rregull.
  Me coi mesazh banka te shkoj te nderroj karten ,shkova e nderrova dhe karta e re ishte mastercard.E vendosa karten e re ne paypal.Tani nuk mund te kryej transferta,kontaktova paypal dhe tha qe lejohen vtm kartat visa ne Shqiperi.
  Cfare duhet te bej sepse nuk mund te marr leket qe kam ne paypal ?
   
 2. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Te njejtin problem e kam pas para 1 viti ose ma shum e vetmja zgjidhje osht shko ne bank edhe mere kartelen vetem visa sepse ne master nuk munesh me ba withdraw pra zgjidhja osht shkon prap ne bank edhe kerkon vetem visa nese kerkojn arsye ju tregon se te duhet per paypal dhe se nuk po mundem me i terhek parat prej paypal ne master sepse master card nuk funksionon.
   
 3. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  vllaqko mu m skadon kartela ne fund te muajit kete kartel e kom lidht me paypal po paypal ma kan blloku per 6 muj ,
  qka bohet puna ku m dalin paret qka i kom paypal , faleminderit
   
 4. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa i perket ksaj nuk e di besoj qe paypal ta lejon me vendos kartelen kur te shohin qe i ka skadu afati osht mir me kontaktu me paypal.
   
  getrich pëlqen postimin.
 5. arlind14

  arlind14 Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  ok flm.
  Po mduket se nk dojn me perdor ma Visa card raiffeisen.Gjithsesi do tshkoj iher te banka.
   
 6. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Prsh

  Te njejten problem kam pasur dhe un. Me skadoj karta visa electron e raiffaizen dhe ma ndryshuan ne nje Debit Mastercard. Kjo lloj karte nuk ben per PayPal. Gjithashtu kam folur dhe me bankes per karta viza por nuk leshojn me Debt Card Viza Electron, por nje lloj tjeter karte Viza qe nuk ben me PayPal gjithashtu. Per PayPal te duhet nje Kart Viza Electron. Te sugjeroj te gjesh ndonje bank tjeter qe ofron Viza Electron. Un per vete punon me Karte te Tiran Bank.
   
 7. arlind14

  arlind14 Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Tek Tirana Bank a ke hapur llogari rrjedhese ?
  A mund te ma shpjegosh pak se cfare ke hapur,cfare karte ke ? .etc.
   
 8. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  kam pasur nje llogari rrjedhese
  kam Debit Card Visa Electron
   
 9. arlind14

  arlind14 Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  A e perdor akoma ?
   
 10. arlind14

  arlind14 Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Nqs shkoj un tek Tirana bank a duhet te hap llogari rrjedhese apo vetem Debit Card.
  Mfal qe po tbaj shum pytje pu nuk i di mir kto pun.
   
 11. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po ate po perdor tani. Mud te hapesh llogari ne cdo bank vetem specifikoja qe me duhet Debit Card Visa Electron, Kjo lloj karte ska problem me PayPal. Pra dohte te jet Visa Electron.
   
 12. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetja djema dua te filloj dropshipping prej Kosove. menyra e par eshte t'ia filloj me Paypal(Raiffesien Bank) t'i boj disa fitime me pas ta hap 2checkout sepse kam degjuar qe paypal merr limited. si thuni ju eshte ide e mire??
   
 13. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Hi , aka mundsi me tu blloku vetem paypal apo edhe kartela bankare nese e perdor paypal ne Kosove?
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,194
  Pëlqimet:
  733
  Pikë nga trofetë:
  343
  Vetem paypal. Kartelen ta bllokon vetem banka. Por nese te bllokohet paypal dhe ke vendosur nje karte, ate nuk mund ta perdoresh më me paypal.
   
 15. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Une kam bllok ne paypal qe 6 muaj , e tash qajo kart m ka skadu , supporti mka thon qe mas 6 muje parat qka i ki aty ti qesim n llogari ,
  e masnej nese ma mbyllin krejt ate paypal a mundem kete kartel me perdor prap a jo . faleminderit
   
 16. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,194
  Pëlqimet:
  733
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tre here e lexova dhe perseri nuk e kuptova. Ty tashme te ka skaduar ajo kartele, si mund ta perdoresh perseri nese ta mbyllin paypal?!
   
 17. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Nuk di si nuk e paske kuptu ,
  paypal u kon i hapt moti kohe po ne dhjetor u blloku , ajo kartela e bankes qe ka qen e lidhur me paypal me ka skadu ,
  e kartela e re edhe pak dite me vjen , paypal mka dergu email me e bo update karten sepse ajo ka skadu , tash pytja fare e thjesht , nese m bohen paret withdraw ne kartel a mshelet lllogaria apo vetem heket limiti ? nese mshelet delete , a mundem kete karten me e lidh me nje paypal tjeter ,
  nese se kuptove prap le krejt ose provoje mas iftari nese je agjeruseshem .
   
 18. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk mshelet delete account krejt shum thjesht nese ki pare ne paypal pas 180 dite mun i terhek, ne momentin kur i terhek paret prap e ki limited domethan e ki limited pergjithmon ky 180 ditshi osht veq per me i terhek paret nese ki nese nuk ki gjithmon ki me pas limited.

  Pra limiti te hjeket vetem sa me i terhek paret kurgjo ma shum, te njojtin problem e kom pas edhe une disa here veq mu osht desht me shku ne bank me mar kredit kartel te re se qata qe e kom pas ne paypal e kur osht ba limited as nuk kom mujt me fshi prej paypal as nuk kom mujt me perdor.
   
 19. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Po une kom degju disa raste qe mbas 5-6 muje ju ka hek limiti edhe e perodrin prap ate paypal
   
 20. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa i perket meje kjo te une asnihere nuk ka ndodh per tjert nuk e di.
   

Shpërndaje faqen

Loading...