1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje problem me mysql ne localhost

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Lodvald, 18 Qershor 2018.

 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  [​IMG]

  po mundohem te instaloj nje cms ne localhost oer ta perkthy shqip por po me qet kyt prob, spo muj me i ra nta ... ndokush ndonje ide ?
   
 2. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  ne host online (namecheap) po punon ne rregull ....
   
 3. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  me xampp je? , duhet me instalu Mcrypt PHP
  Nese je me vps at`here
  Ubuntu:
  Code:
  sudo apt-get install php5-mcrypt
   
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Xamp por si me e instalu spo di?
   
 5. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  mcrypt vjen me xampp e instaluar vetem ndoshta nuk e ke enable. Shko tek PHP.INI fajlli dhe editoje manualisht. Bone search ne php.ini per ;extension=php_mcrypt.dll, largoja ; pra leje vetem extension=php_mcrypt.dll bone SAVE, dhe beja nje restart xampp.
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Nuk e kam kyt rresht e kam shtu edhe prap nk ben
   
 7. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  661
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  58
 8. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po cfare versioni te Xampp ke, shkarkoje versionin e fundit dhe instaloje.
   
  BlackEagle dhe Lodvald pëlqejnë postimin.
 9. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  661
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  58
  me i instalu versionet jo te fundit te sjell problem shko te i pari shkarkoje ma ski me pas problem
   

Shpërndaje faqen

Loading...