1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje problem me mos shfaqjen e fotove ne html nuk me shfaq foton dhe llogon e rrjeteve sociale

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Html5, 27 Qershor 2020.

 1. Html5

  Html5 Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  <!Doctype html>
  <html>
  <head>
  <title>Share your travels--New York</title>
  </head>
  <body>
  <header>
  <h1> <p>Share you travel</p></h1>
  <h2>New York - Central Parl</h2>
  <ul>
  <li>
  <a href="#Description">Description</a>
  </li>
  <li>
  <a href="RealtedPhotos">Realted Photos</a>
  </li>
  <li>
  <a href="Reviews">Reviews</a>
  </li>
  </ul>
  </header>
  <h3>Description</h3>
  <P>Photo by Randy Connolly</P>
  <p> This photo of Conservatory Pond in
  <a href="http://www.centralpark.com" target="_blank">Central Park</a>
  <a href="http://wwww.nyc.gov" >New York City</a> was taken on October 22,2011 with a Canon EOS 30D camera.
  </p>
  <figure>
  <a href="images/large-central-park.jpg"><img src="images/central-park.jpg"/></a>

  <figcaption>
  <em> Conservatory Pond in Central Park </em>
  </figcaption>
  </figure> <section>
  <p> Share:
  <img src="images/social/email_16.png"/>
  <img src="images/social/rss_16.png"/>
  <img src="images/social/twitter_16.png"/>
  <img src="images/social/facebook_16.png"/>
  <img src="images/social/flickr_16.png"/>
  </p>
  </section>
  </body>
  </html>
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,194
  Pëlqimet:
  733
  Pikë nga trofetë:
  343
  I ke ngarkuar fotot ne direktorinr perkatese?
   
 3. Story AK

  Story AK Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  kqyr mir a jon ne at directory image/socials edhe kqyr se nashta nuk osht .png po .jpg edhe nfund hekja / leja vewq > “<img src=“.....”>
   

Shpërndaje faqen

Loading...