1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje problem me mausin

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ervisivv, 6 Shkurt 2019.

 1. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  663
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje, mausi (me kabull) i kompjuterit me ka defekt , nuk po i punon mire butoni i djathte,
  u be ca kohe qe ma jep kete problem ,nganjehere punon ne rregull, nganjeher duhet me e shtyp 30 here rresht qe te kryeje funksionin,
  qa mund te kete, a mund te kete nevoje per naj pastrim apo tharje prej lagshtires?

  kurse butoni i majte kam vene re se nganjeher (jo gjithmon )me e shtyp pak shum, kryen 2 klikime njera pas tjetres, psh kur klikoj ne nje file nje here, ka raste qe i jep klikim te dyfishte dhe e hap ate file..
   
 2. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  kjo eshte fizikisht e prisht, bleje nje 1 euro
   
  ervisivv dhe KMN pëlqejnë postimin.
 3. exploit.al

  exploit.al Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ervis, sa i perket butonit te majte, mendoj se eshte i demtuar fizikisht po shume lehte mundesh me rifunksionalizu, mauset zakonisht ne fund e kan nje pjese metalike e cila vepron si ndermjetsues mes tastit lart dhe pulles (ne pjesen e brendshme). Ajo pjesa metalike demtohet (kputet) prandaj edhe nuk degjohet "klikimi" si ne te kaluaren. Nese ke nje maus tjeter (te paperdorshem) thjesh merre dhe zevendso pjesen metalike (eshte e njejte per pothuajse te gjithe mouset) dhe do ta kesh perseri ne rregull.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 4. indrit710

  indrit710 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Provo ta hapesh dhe ta pastrosh nje here. Ne rast se ka defekte te sugjeroj te maresh nje te ri. Nuk jan te kushtueshem.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 5. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  53
  mousi a eshte mekanik me gogla apo eshte me laser, sipas pervojes kam patur nje internet kafe mi vjedhshin femija ato goglat gazepin e kam pas hajgare pak haha, shoq te preferoj bleje te ri nja se ste ban rahat ai
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 6. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  663
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  klikimi i degjohet mire, dmth zhurma e klikimit kur e shtyp eshte si perpara, por.. do e hap njeher ta shikoj nga brenda , po mujta me ja gjet vidat, se per momentin spo i shikoj vida rreth e rrotull :p
  po butoni i djatht qa mund te kete, tani sapo e provova 30 here rrjesht me right klik dhe funksionoi te gjitha herat,
  kurse dje sme punonte hic, 1 klik ne 30 a 40 shtypje..
   
 7. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  663
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  nganjeher ka ra ne toke, kjo mund tja kete dhen defektin.. ose lageshtira...
   
 8. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  663
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  pz se di, se nuk e kuptoj mir kush maus quhet me gogle, por ky ka driten posht , qe zvoglohet pak ndriqimi kur e ngren nga tavolina, besoj se me lazer i bie me qene, apo jo?
   
 9. exploit.al

  exploit.al Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shiko mire ngase vidat zakonisht jane te mbuluara me ngjitese gome dhe nuk shihen lehte, per te djathtin nuk e di po s ma marr mendja se eshte problem softwerik. Provo nje maus tjeter ne te njejten pajisje (kompjuter) nese te shfaqet i njejti problem. Nqs nuk te shfaqet hape dhe shiko nga brenda, ne pjeset elektronike nuk eshte se mundesh te intervenosh shume.
  Po me lazer eshte.
   
  ervisivv pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...