1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me kartel 1050

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Shade45, 11 Prill 2019.

 1. Shade45

  Shade45 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje.

  Qe 2 dit kam kete problem me kartel gtx 1050.
  Nuk shfaq asgje ne monitor DVI dhe HDMI, fans (fuza) e karteles sillet, kshtu punon kur e lidhi ne motherboard, merr rrym, por ne monitor nuk shfaq asgje vetem zi, e kom lidh 1 monitor tjeter ne pc direkt dhe pc nuk e njef nese ne "display adapters" nuk e njef, gjithashtu edhe ne bios, kam provu me bo update bios por prap njejt, a dini ku mundet me qendru problemi?

  Faliminderit paraprakisht.
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
  Mund te jete djegur karta.
   
 3. Shade45

  Shade45 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ka mundesi edhe pse te eshte djegur, prap te marr rryme dhe fan te sillet (fuza apo ftohsi) ne kartelen grafike?
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
  Po mund te ndodh.
  Por gjithsesi bej testime. Provo nese ne ate fole punon karte tjeter.
   
 5. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  A po i vie era plastike e djegur?
   
 6. Shade45

  Shade45 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo, por do shikoj ta provoj ne ndonje kompjuter tjeter keto dite, pasi qe gjithqka punon tek kartela grafike vetem se nuk shfaq asgje ne ekran.
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,827
  Pëlqimet:
  550
  Pikë nga trofetë:
  293
  Eshte pak për te qeshur, por provo njehere fishin. Mos ka ndonje shkepujte ose thyerje fishi. Provo njehere ta lidhesh me hdmi nese ka.
   
 8. Shade45

  Shade45 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje, kam disa foto pasi ket problem me kartel ende nuk e kam zgjidhur.
  https://imgur.com/a/vvtyWT5
  Keto jan 3 foto, pasi qe sot mas disa muajve e kam hapur kete kartele grafike dhe pash disa gjera qe nuk me dukeshin normale, nese ndonjeri di se a eshte kjo e djegur apo jo, dhe a rregullohet?
  PS; Kam blere nje kartele grafike tjeter, por pse jo ta rregulloj edhe kete nese eshte e mundur.
   
 9. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Provo me kablla te ndryshme une e kom pas kit problem njiher.
  Nese nuk gaboj faji ka qen ta kablla
  Kom provu me HDMI edhe DVI
  me njonen ka bo.
  Sigurohu qe hdmi ose dvi je tu e shti ne port te karteles e jo te motherboard

  +1 zgjedhje tjeter

  Nese te shfaq pamje me kartel te motherboard at her instalo nvidia geforce 1050 driveres nga faqja zyrtare edhe nvidia experience restart pc tani lidhe me kartel grafike.

  Qishtu e kom rregullu problemin tem qe e kom pas.

  Let me know nese funksionj apo jo.
   
 10. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,076
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  1.kartela e ka bios te vetin duhet me bo programu
  2.ose mosfet tu kan djeg duhe mu ndrru

  qysh po muj me pa serviser nuk je edhe nuk ki paisje qe munesh me ndreq vet, klm
   
  bofy pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...