1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me Iphone 4

Tema tek 'iOS' e hapur nga valdrin fetoshi, 18 Dhjetor 2012.

 1. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Tung kam nje problem me Iphone 4.

  Kur e lidhi kabllon ne PC, atehere shkon diku 3-4 seconda edhe PC restartohet ( fiket ).
  Kam provu edhe 2 kablla tjera, po prap nisoj, po menoj mos kom diqka problem me PC.
  Spo di, a keni naj sygjerim qa me bo ?

  Ok flm, respekte :)
   
 2. Rabdhz-ubt

  Rabdhz-ubt Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Provo naj komjuter tjeter nuk ka me u restart-u .. krejt problemi osht kur e perdorim komjuterin pa facebook , kur instalojm programe qe nuk na nevojiten edhe vjen deri te konflikti qe si te shtish iphone ti at'her te ndalet komjuteri !


   
 3. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  Po thu qe me formatizu Kompjuterin me zhduket qeky problem ?

  Nese me zhduket pe formatizoj qetash.

  Ok Flm :)
   
 4. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Qa po thuni stafi, me e bo format a me zhduket qeky problem a ?

  A ka naj mendim tjeter.
   
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me iPhone nuk mirrem por sipas disa pergjigjeve ne internet problemi qendron tek kamera
  Logitech Webcam
   
 6. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po kameren e PC e kom Logitech QuickCam.

  Me ja bo remove kameres a thu me ndreqet ?
   
 7. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po, keshtu thuhet duhet ta fshish programin dhe driverat e kameres pastaj ti instalosh prap
   
 8. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Blerim shum flm aa, e bona remove Logitech QuickCam, e shtina cabllen ne PC, nuk e restartoi.
  DMTH se o mir.

  E me reinstalu prap tash Logitech QuickCam, ne heren tjeter a thu me paraqitet prap ky problem.

  Ok shum flm edhe 1 her.
   
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po instaloja driverat ma te rinj
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,807
  Pëlqimet:
  998
  Pikë nga trofetë:
  343
  Lol provoje njehere ne safe mode, nese te ristartohet perseri vetem formati te ngelet
   
 11. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Djem formati eshte zgjidhja e fundit, madje edhe po te ja bej format ky do te ja instaloj te njejtat drivera dhe do ta kete problemin e njejte, mendoni kete njehere.

  Ju pershendes
   
 12. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po po, nuk eshte problemi te formati, problemi osht tek Logitech QuickCam, kur ja kam bo remove driverave edhe ekom konektu Iphonin me PC nuk ka ndodh restarti.

  Flm prej Blerimit qe me ka tregu.

  E Blerim a bon sa her te du me e konektu Iphonin ne PC, driverave te Logitech Quickcam me ju bo vetem Disable, ne Device Manager, paa ju bo uninstall ?

  A kish funksionu kjo metod qa po thu ?

  Ok flm per mirkuptim, kaloni mir :)
   
 13. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Njerz, e zgjidha problemin shum lehte, pa format pa kurgjo, siq e kom cek edhe ma nalt fajet i ka pas kamera Logitech Quickcam 9.5
  Ishalla sju bjen me e perdor se boll e merzitshme ish.

  Ok problemin e kom zgjidh, kshtu kur po du me hi veq ja boj Disable, te Device Manager, edhe e konektoi Iphonin me PC.

  Ok stafi me falni pasi qe i kam postuar 2 pergjigje njera pas tjetres, nashta i kom thy rregullat pak ?

  Ok mos ta zgati, shum flm prej te gjitheve qe jan mundu per me e zgjidh ket problem.
  Ju pershendes. :)
   
 14. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me vjen mir Valdrin por une te preferoj qe te hysh tek kjo webfaqe:

  Code:
  http://www.logitech.com/en-us/support/webcams
  dhe ta zgjedhesh kameren tende pastaj te klikosh Driver & software last, se di mir si ishte, dhe shkarkoj driverin dhe Softwarin e fundit, pastaj sdo te kesh problem.
   

Shpërndaje faqen

Loading...