1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me HDD Primare

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga BledarD, 13 Shtator 2017.

 1. BledarD

  BledarD Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje te nderuar!
  E kam nje problem me pc time. Pc perbehet nga dy hardiska, dhe hardisku primar gjat ndezjes po ndalet kshtu qe pe bon tpamundur qasjen ne windows. Mandej kur pe nxerri kabllen e rrymes se HDD dhe pe fus prap ne te prap dhezet punon disa minuta dhe prap ndalet. Hardisku sekondar po punon mire!

  Ku mundet me qene problemi?
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  419
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  Stakoje njëherë diskun sekondarr dhe provoje. Por ka shumë mundësi që hdd i windows i ka plotësuar orët e punës.
   
 3. BledarD

  BledarD Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po disku sekondar po starton dhe jom duke formatu me te.
   
 4. Maestro1

  Maestro1 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Nderro kabllen Sata 7-pin edhe Sata power cable qe eshte 15-pin
   
 5. Sickk.

  Sickk. Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nderroje kabllon Sata 7-PIN
  Dhe Sata power Cable qe eshte 15-PIN
   

Shpërndaje faqen

Loading...