1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me GPU(AMD) ne ubuntu

Tema tek 'GNU/Linux' e hapur nga F.Ndrecaj, 17 Prill 2021.

 1. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  68
  Pershendetje,

  kam problem me driverat e gpu ne ubuntu, kompjuteri po punonte perfekt dhe instalova driverat e grafikes se amd pastaj mu desht te ristartoja pc dhe ne momentin qe restartova kompjuteri ndizet ne momentin qe starton ubuntu nuk me jep me pamje dhe monitori fiket.
  a ka ndonje opsion ku mund te bej reset ubuntu ose nga usb nese startoj try ubuntu live version ?
   
 2. strong iptv22

  strong iptv22 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Fut cd ose dvd dhe beje me recovery mode ndryshe I bie ta formatosh.Edhe une te njejtin problem kisha nuk me hapej asgje.
   
 3. Artiptv

  Artiptv Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Tung
  Për të filluar procesin e çinstalimit, nisni një terminal duke shtypur Ctrl + Alt + T ose Ctrl + Shift + T në tastierë. Pastaj, ndiqni udhëzimet të përshkruara më poshtë.


  Për të përcaktuar nëse keni të instaluar drejtuesit Nvidia në sistemin tuaj, përdorni komandën dpkg -l. Do i shef pakot e instaluara Nvidia në Ubuntu.

  dpkg -l | grep -i nvidia apo emron e kartes grafike.......

  dhe restarto.......
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...