1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Problem me Google Plus per ri-aplikim ne AdSense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Leutrimi1, 19 Dhjetor 2019.

 1. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  274
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje

  Perpara disa viteve kam pas 1 account te YT te lidhur me adsense, dhe gjithashtu ne ate account kam pase "multiple accounts" pra shume llogari t'lidhura me 1 gmail. Mas disa kohe ma kane bo suspendent account kanalit kryesore, ndersa kto brand accounts m'kan mbete ashtu.

  Ni dite e hapa nje llogari t're edhe e lidha njo prej ktyne account-ave(qe kam kogja sub edhe views) me ate llogari dhe e shkputa teresisht prej llogarise se meparshme.
  [​IMG]

  Kur aplikova per re-monetization, google ma dergoi k'te mesazh
  [​IMG]
  dmth
  ju ka shku kerkesa me account te ri e jo me at brand account qe e kam lidhe.

  Edhe gjithashtu kur po shkoj n'google settings, me bo at account si primary account ose me ia ndryshu gmail nuk po bon, po ma qet veq ni gmail qe ma kane caktu vete google e qe edhe kur kyqna me to prap m'fute n'gmail e ri qe e kam hap.
  [​IMG]
  Tash pyetja jem o, a muna najqysh me bo kete brand account qe perpara e kom pas t'pranum me adsense, si primary account apo edhe me ja ndryshu email/gmail per mu kyc direkt me to qe per me mujt me ri-apliku prap ne adsense ?

  Ju falemnderit
   

Shpërndaje faqen

Loading...