1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me funksionet ne javascript?

Tema tek 'HTML // CSS // JavaScript' e hapur nga reflect1, 6 Maj 2018.

 1. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje!
  Kam nje problem me funksionet ne javascript, kam nje detyr per me ba me mbldhje zbritje shumzim pjestim etj.
  Edhe kur arrita tek shumzimi nuk me dilke rezultati kur e provojsha nuk po muj e di ku e kom gabimin?
  Foto1:
  https://imgur.com/ZVVHHTT

  foto2:
  https://imgur.com/etLlK3S
   
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  A e ke provu vetem

  document.getElementById("shumzimi1").innerHTML = e * f
   
 3. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  38
  Flm shumm.
  A duhet kshtu me vepru edhe me :
  4. Pjestimi
  5. Fuqizimi
  6. Rrjenja katrore
  7. Vlere absolute
  edhe nuk pe di si shenohen ne javascript?
   
  Last edited: 6 Maj 2018
 4. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Mbledhje: a + b
  Zbritje: a - b
  Shumezim: a * b
  Pjestim: a / b
  Fuqizim: Math.pow(a, b)
  Rrenja katrore: Math.sqrt(a)
  Vlera absolute: Math.abs(a - b)

  Math.sqrt(25) = 5
  Math.pow(2, 3) = 2 * 2 * 2 = 8
  Math.abs(6 - 10) = 4
   

Shpërndaje faqen

Loading...