1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me driver "coprocessor"

Tema tek 'Drivera' e hapur nga zeroplus, 21 Tetor 2018.

 1. zeroplus

  zeroplus Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Product information:
  E kam instalar windows 10, e kam bere update, dhe i kam instaluar driverat e nevojshem, perveq driverit te lartecekur (gjithashtu i bashkangjitur ne foto).
  Problemi qendron kur e mbingaroj (Photoshop, illustrator) PC bllokohet grafika vetem zeri degjohet, dhe pas 1 minuti restartohet.
  A dini ndonje zgjidhje?
  Faleminderit paraprakisht.
  PC: Fujitsu Siemens - AMILO Desktop Li3740A | OS: Microsoft Windows 10 Pro
  Foto:
  [​IMG]
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Fotoja nuk shfaqet. Mendoj se është problem i kartes grafike. Ose eshte e vogel ose nuk ke instaluar driver e duhur.
   
 3. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  [​IMG]
  Persh Zakonisht drajverat downladohen ne kete menyre permes win update apo ne menyre manuale gjate ksaj sigurohu qe je lidhur ne internet,gjithashtu prob mund te jete tek win10 pasi edhe vet kam hasur shume prob te win10.
  drajverat mund ti marresh edhe ne web faqet officale te pc-s,klm

  Kjo eshte menyra automatike
  [​IMG]

  Dhe kjo menyra manuale permes device manager
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Shpërndaje faqen

Loading...