1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me display-in e laptopit

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga larilari, 17 Maj 2019.

Tags:
 1. larilari

  larilari Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje.
  Sot vetem kur e hapa laptopin me dul display-i i laptopit i zbardhur(anglisht faded). E kam te update-um edhe driverin e kartes grafike. Sikur ma pak pixela po tregon display-i. A mundet me mkallxu dikush pse?

  Hp Probook 4540s
  inter i5 3230m
  hd graphisc 4000
  8 gb ram
  amd radeon 7650m
   
 2. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Futu ke Display Settings i Laptopit dhe shif te dhenat aty, Rezolucionin, dhe te tjerat, ndoshta ka ndryshu dicka.

  Instaloja edhe nje here driverin e kartes grafike, se ka raste kur ben update nxjerr probleme te tilla.
   
 3. larilari

  larilari Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  E zgjidha.
   
 4. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Trego se si veprove per ta zgjidhur problemin sepse mund te kete anetare te tjere me te njejtin problem dhe mund ta zgjidhin duke u bazuar tek ky post :)
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 5. larilari

  larilari Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me siguri ishte se e kam pas adapterin e rrymës të hequr dhe karakteristikat kanë qenë në saving mode, dhe pastaj e restartova dhe e vëndova adapterin.
   

Shpërndaje faqen

Loading...