1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem me CPU dhe Memory

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga Chako, 30 Mars 2018.

 1. Chako

  Chako Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje IT Shqip

  Po e hapi kete ne lidhje me Pc tim ne qoftese mundet dikush te me ndihmoj.
  Sapo e formatizova kompjuterin dhe e instalova Windows 7 Ultimate Sp1 32-bit.
  Pa instaluar asnje program pervec Google Chrome po rrite Memory deri ne 1 GB poashtu dhe CPU Usage rritet vet po ngadalsohet Kompjuteri.
   
  Last edited: 30 Mars 2018
 2. Pleurat

  Pleurat Zadar,Croatia Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,316
  Pëlqimet:
  566
  Pikë nga trofetë:
  343
  Hape Task Manager edhe aty te tregon se cili proces po te hargjon me shume CPU apo RAM
   
 3. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,016
  Pëlqimet:
  488
  Pikë nga trofetë:
  178
  Start > Services > Windows update > *Stop*
   
 4. Chako

  Chako Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ju faleminderit per pergjigje e rregullova.✌️
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  691
  Pëlqimet:
  147
  Pikë nga trofetë:
  73
  Si e rregullove?
   
 6. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  me siguri ia ka bere unistall google chrome:grinning:
   
 7. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  366
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  53
  me siguri i ka ber serish format them un :p
   
 8. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,027
  Pëlqimet:
  174
  Pikë nga trofetë:
  93
  Une e pata ni problem sot me kete cpu dhe memory duke instalu diqka me hyri nje virus per mining cpu dhe me rrishin 80% nuk munda te fshij me asnje antivirus deri te formatizimi i krejt pcs
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,119
  Pëlqimet:
  601
  Pikë nga trofetë:
  258
  svchost, windows update e qon kompjuterin duke punu ne maxmum aq sa mund ta bllokoje fare. :)
   
 10. Chako

  Chako Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A ka bre naj kush naj zgjidhje se prap po rrin shum nalt Cpu edhe Memory?
   
 11. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,016
  Pëlqimet:
  488
  Pikë nga trofetë:
  178
  Niher kallzona qysh e ke rregullu heren e par ne menyr qe mos me te jep pergjigje te njejta.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 12. Chako

  Chako Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Heren e pare e kom perdor ket udhezim qe ma ke dhane ti Start>services>windows update>stop !
   
 13. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  nese e ke veq 1gb ram harroje qe rregullohet nese ke 2gb apo me shume beja scan me ndonje antivirus edhe updates beja on edhe merrja te gjitha se nese ke marre veq nje updates pikeriht ajo mund te jete problemi ndersa tjert jane lansuar per ta rregullur ate,gjithashtu ti dnalessh updates pc mund te infektohet me randomsware shume lehte,qdo te mire.
   
  Last edited: 18 Maj 2018
  urankajtazi pëlqen postimin.
 14. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,016
  Pëlqimet:
  488
  Pikë nga trofetë:
  178
  Aty te startup e bon disabled edhe rregullohet.
  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 15. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  803
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  78
  ndali servicet search, update, superfetch
   

Shpërndaje faqen

Loading...