1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

problem me boot File

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga olti, 4 Shtator 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  PershendeTiiee kshtu: e kom bo 1 USB bootable amo sdi ae kom bo kur pe vnoj ne PC me bo format pe caktoj me startu prej USB po spo starton po shkojn veq doo shkronja nalt kshtu si matrix. per me bo bot e kom perdor CD e Xp dmth filet prej CD en USB i kom shti me IMG Burn pastaj me i bo iso file e kom perdor Ultra iso. adin naj kush naj metod mat let me bo format permes USB.
   
 2. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ajjdee antar dikush naii pergjigje qysh me rregullu ket problem qe me startu boot file. se me duhet urgjent.. .
   
 3. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Nuk eshte bere (shkruar) si duhet ISO ne USB... Perdor tutorialet nga linqet e meposhtme per tu mesuar se si te formatizoni me USB

  Për XP
  Code:
  http://www.jcmiras.net/surge/p96.htm
  http://komku.blogspot.com/2008/11/install-windows-xp-using-usb-flash-disk.html
  Për Windows 7
  Code:
  http://store.microsoft.com/help/iso-tool
  
  Nese ke problem me anglisht, perdor Google Translate
   
 4. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  thnx broo shummm .. po e provoiii tash ..
   
 5. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Broo prap spo bon pe qet kshtu: INF File txtsetup.sif is corrupt or missing. Status 18 Setup Canot continue press any key to exit. qysh muj me rregullu ket problem :$
   
 6. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ee bona USB Bootable apet tash po ma qet kshtu keet Dritaren e kalter : A problem has been detected and windows has ben shut down to prevent damage to your computer.

  Stop: 0x00000007B (0xF8D2524,0XC00000034,0X00000000,0x0000000)


  se kshtu po starton USB e krejt amo kur pe qet starting windows pe qet qita :S

  edhe un kom me kthy pei Vistes en XP :$
   
 7. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  • 1. A po ta jep mundesinë me formatizu diskun niher...? A po mundesh me hy deri aty ku ndahet Particionet..?
   2. Gjithashtu mund te provosh [email protected] Kill Disk... Fshije diskun komplet pastaj provo me ja instalu...?
   Code:
   http://www.killdisk.com/
   
 8. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  jo bro spo em jep mundsi me hy tek Partiotionet hiq amo si te qet Starting Windows system qe duhet mi qit taii partitionet qe me caktu instalimin e qet qat dritaren e kalter :$ qysh me fshi sistemin me hy nsistem apo . :O thnx.
   
 9. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  bro shum thnx e rregullova problemin, si kish pas fajet Bootimi i fileve en USB po hyra ne Bios te Laptopi dhe ne vend te Sata ja bera IDE thee nuk mu paraqit me ai error siq e kam cek me lart kshtu qe tema mund te mbyllet flm shum preii te gjithvee ... respekt oLti*
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...