1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problem me AdMob (AdSense) - HELP

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Alkeo, 9 Maj 2019.

 1. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kam krijuar nje app ne nje faqe online (appcreator24) ne lidhje me kanalet shqiptare..... po e shpernaja kudo neper youtube facebook etj dhe po ecte mire me trafikun...me pas aplikova per admob per ti vendos reklama brenda disa oresh u aprovu dhe i vendosa ads dhe gjithcka po ecte shum mire kishte cpc te lart dhe po merrja mire te ardhura me nje app qe e krijova brenda 2 javesh por sot ne mengjes u futa tek appi dhe vura re se nuk kishte ads as banner as rewaded asnjera nga keto u cudita shume....pyteta nje mikun tim thash qe ta shikonte njerer as atij nuk i dilnin shikova stats ne admob dhe sot kisha 0$ fotot i keni me poshte:

  https://imgur.com/t4xvoCl
  https://imgur.com/giprn3P
  https://imgur.com/h41vexi
  https://imgur.com/LK3qXcn

  kam kontrolluar email se mos me ka ardh ndonje njoftim ose se mund te kisha shkelur ndonje rregull por skishte ardhur gje...
  Nese dikush di ta rregulloj kte prb do te me ndihmonte shume :) ...
  Faleminderit paraprakisht
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,141
  Pëlqimet:
  303
  Pikë nga trofetë:
  113
  Shiko se jane bare disa update javen e kaluar.
   
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
 4. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  700
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  ket problem kam pas dhe une, dilin 3 dit. Ads e reja dhe si eshte koduar ne app kishte te bente shum. U detyrova te bleja nje ads usa, me web dhe admob te vitit 2010, dhe nje ridianj te appit, gje me rezultio me sukses. Tani mbase skan te bejn keto por qe po funskion kshu qe bera un
   
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
  Si mund ta gjej nje acc te till
   
 6. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  700
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  jane ca paki ne forume fb
   
 7. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  ska lidhje me test ads.
  @Alkeo test ads perdoren vetem te shikosh a e ke koduar mir aplikacionin dhe a te shfaqen reklaman, prej test ads nuk mund te fitosh, nuk mund te kesh revenue, nese nje kohe ke pas fitim dhe te eshte ndalur per nje moment eshte ndal shfaqja e reklamave ne aplikacion.
   
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
  Prd e kuptova sepse nuk po dilnin me reklamat
   
 9. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tn admobi ka vendosur rregulla te reja qe tn reklamat nuk do te dalin ne Build Aplikacjone qe krijohen online nese krijon me android studio atehere do te dalin reklamat.
  Respekte.
  Sepse u vendos ky rregull se te gjith indianet benin self click dhe admobi e vuri re dhe vuri rregulla te reja se ata e krijonin app me thunkable dhe jo me android studio
   
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
  Sic duket ky qenka problemi sepse dhe un online e kam krijuar me appcrrator24...
  Shum flm bro
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 11. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ishalla te shkon gjate por me 3 Akunta kam krijaur 3 iptv aty te andorid creator 24 ka kalu disa muaj dhe Suspend u ankojshin kompani huaja , fitimet ishin mira teper,,,
   
 12. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kur eshte vendosur ky rregull vlla, deri djeme androidstudio24 afer 100 click kam patur edhe pse sot kish ra extrem ne 10 menxi
   
 13. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk e di vlla se shumica sidomos indianet hapshin grupe dhe shperndanin metoda per admob/google adsense dhe nk i hidhnin aplikacjonet qe krijoheshin nk i hidhnin ne play store por i hidhnin ne mediafire... sepse admobi kontrollon gjithmon app tuaj , psh thojn puntoret : ku i gjen kaq trafik ky nese nk e ka hedh ne play store ? ... dhe kshu vuri rregull te reja vtm me andorid studio tn dalin reklamat tn 99% nese ki fat te dalin reklamat. Dhe un spo mundem me qe te krijoj app online.
   

Shpërndaje faqen

Loading...