1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem Me Activizimin e Windowsit

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga armand92, 19 Korrik 2017.

 1. armand92

  armand92 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Kam blere nje laptop Acer Aspire 5755G te perdorur ne treg te zi ka OS windows 8.1
  Ne fillim ishte krejt mire punonte ne rregull
  Me vone fillova te kisha probleme .sa here qe ndez laptopin me kerkon "Activate Windows"
  Serial Key qe ka laptopi mbtapa eshte per OS Windows 7 Home Prem
  Jam munduar ta aktivizoj me Microsoft-Toolkit Activation e kam aktivizuar perkohesisht
  por filloj te me bllokohet dhe caktivizohej shpesh windowsi perseri
  Tani dua te instaloj OS Windows 7 Home Prem
  Dhe kur futem te faqia e Microsoftit per te dowloaduar windowsin
  Ne fillim me kerkon qe te fus serial key per te shkarkuar windowsin
  Dhe serial key qe fus nuk funksionon
  Por serial key qe ndodhet mbrapa laptopit eshte " windows 7 Home Prem OA"
  Sic duket ky serial key perdoret vetem njehere per te aktivizu Windowsin

  Keni ndonje ide se cfare mund te bej ju lutem
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,662
  Pëlqimet:
  1,144
  Pikë nga trofetë:
  243
  nqs do te instalosh windows 7 Home pemium (legale) se ke dhe key ne pc atehere te te dergoj ne PM iso
  por mund te instalosh dhe pro/ultimate & ta aktivizosh me menyre jo legale
  kontakto ne pm
   
 3. KERIM

  KERIM Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  a mund te me dergosh nodnje key per Windows 7Ultimate
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  1. Provo me Alt + F10 pasi te dhezet PC, mos ka ndonje recovery partition e cilat perdoret per me reinstalu sistemin operativ qe e ka pas fabrikisht, nese po atehere prej atje instaloje, dhe besoj do te kesh sukses.

  2. A e ke provu kete mundesi...
  https://techingiteasy.wordpress.com...te-windows-7-oem-license-using-a-retail-disc/

  EDIT: Tek Acer po me duket kjo eshte menyra per ta re-instaluar OS.
  • Plug in the AC adapter and battery.
  • Turn the system on
  • Immediately, press ALT on the keyboard and start tapping F10. Continue holding ALT and tapping F10 as the unit boots up.
  • A screen stating "Starting Acer Erecovery" should appear. (Release ALT and stop tapping F10 at this point)
  • There will be 3 options: 1. Restore system to factory default 2. Restore system from user backup 4. Exit
  • Select option 1 or option 2
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 5. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo kete menyr
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,662
  Pëlqimet:
  1,144
  Pikë nga trofetë:
  243
 7. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  ??
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,662
  Pëlqimet:
  1,144
  Pikë nga trofetë:
  243
  pasi po e hap cmd ne admin spo del gje
  nuk po duket procesti i aktivizimit & as i verifikimit te aktivizimit

  +
  qe ti thjesht po i fut ms kms key & harrove aktivizimin ne kms server ?
   
 9. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  une kete metod e kam perdorur dhe nuk kam problem !
   
 10. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese deshiron te dergoj edhe sc
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,662
  Pëlqimet:
  1,144
  Pikë nga trofetë:
  243
  @OmeRfrom02
  ajo metode punon por tek video s'eshte e qarte (tek mua)
  mendoj se do te ngaterrohen users me shume prandaj the e theksova
   
 12. armand92

  armand92 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Me kete metod aktivizohet perkohesisht windowsi
  Apo per disa kohe ?
   
 13. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,662
  Pëlqimet:
  1,144
  Pikë nga trofetë:
  243
  max 180dite
  por mund ta ri-aktivizosh
   
 14. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Sa je shqiperi e kosove vlla, merre cracked, ske cte besh

  Sent from my Y100_Plus using Tapatalk
   
 15. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ketu e ke me 10 € key

  https://www.hrkgame.com/

  Ka ulje te medhaja mund te paguni me BTC.

  Un per vete nuk e kam perdor.
   
 16. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje . Nqs me ndihmon dot pasi po kerkoja aktivizim windows 7 Ultimate . Per key ? Te falenderoj .
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  por bli nje key ne ebay ose diku tjeter. eshte turp dhe mbi te gjitha e rrezikshme qe sot te perdoresh programe ilegale per programe kaq te lira.
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 18. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  655
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  shikoni cracked mos shpenzoni leket per kto, ka ne google, youtube plot smund te postoj dot linke ktu...
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 19. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  138
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pse se instalon Win 8.1, nuk kerkon aktivizim perveq se ke nje shenjë apo lajmrin n'fund te Desktopit, edhe win10 e kan be free nnqf nuk gaboj..
  Me mire perdori kto dy alternativa sesa dicka cracked dhe t'a besh pc tend pjese te nje botneti.
  Cracked mund t'jet edhe ransomware edhe pastaj perdoruesi i karremit e she se ke be doc t'rendsishme t'i enkripton me nje komand.
   
  Last edited: 22 Mars 2020
  igliramaj pëlqen postimin.
 20. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Eshte pc qe me Windows 7 punon shume mire . Un e bera format po i bej nder nje komshije se flet me fmijet jasht edhe prn doja dicka free .
   

Shpërndaje faqen

Loading...