1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Probelm me ekranin per pc

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Renis2, 14 Nëntor 2020.

 1. Renis2

  Renis2 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje kam pc marke lenovo kompjuteri ndizet por nuk jep ekran monitorin e kam ne rregull gjithashtu dhe fishen vga dhe dvi por perseri nuk ka ekran ah edhe mause ndizet ndersa tastiera nuk ndizet nuk jep ato dritat
   
 2. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  965
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  93
  provo me heq njehere fishen e mausit dhe tastjeres dhe ndize
   
 3. Renis2

  Renis2 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  e kom provu m duket se ndoshta e ka cmos bateria sa lek ben nje e re din gje ti
   
 4. sony24

  sony24 Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  kontrollo RAM, ndoshta nuk ka dale nga sloti .
   
 5. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  392
  Pëlqimet:
  100
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kontrollo ram memoriet. Ndroja slotat ose sigurohu qe ramat jon funksional.
   
 6. Renis2

  Renis2 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  kompjutri i ka 5-6 muj pa ndez cfare mendon se do ket dale jasht funksionit
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,337
  Pëlqimet:
  1,213
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nga e kupton qe ndizet? Jep ndonje sinjal? Vetem me infot qe ke dhe duket se eshte problem i RAM si te kane thene edhe me larte. Kurse bateria te jep mesazh. Gjithsesi per siguri nderroje njehere nuk mendoj se kushton me shume se 250 leke ( te rinj).
   

Shpërndaje faqen

Loading...