1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Prishtinë, arrestohen dy hakerë për keqpërdorim të kartelave bankare

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga lumz, 8 Maj 2020.

 1. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,689
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy të dyshuar në Prishtinë, nën dyshimin për keqpërdorim të kartelave bankare të kreditit, si dhe hyrje në sistem kompjuterik.

  Sipas njoftimit, të dyshuarit përmes kompjuterit kanë arritur të marrin në posedim të dhëna të shumta personale, përfshirë kartela bankare, e-mail adresa dhe në bashkëpunim me njëri tjetrin përmes këtyre të dhënave kanë blerë mallra të ndryshme online.

  Të dyshuarit janë kapur në flagranë me mallin e blerë dhe pastaj janë arrestuar.

  “Është kontrolluar një lokacion dhe në cilësinë e provave janë sekuestruar tre llaptop, një shtëpizë kompjuteri, një hard-disk, tre USB memorie, dy telefona mobil, karta të ndryshme krediti, mallrat e blera dhe dokumentacion relevant që dëshmojnë blerjet dhe transaksione të parave”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

  Burimi : Kallxo.com 07.5.2020 - 19:35
   
  rinnork dhe @science pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...