1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

PrintScreen dhe CTRL+V drejt ne web !

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Zyklon, 26 Janar 2013.

 1. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,505
  Pëlqimet:
  349
  Pikë nga trofetë:
  253
  Pershendetje, sa here qe duhet te postoj ne forum, apo dikun tjeter nje foto qe bej me printscreen desktopin, duhet te bej PrintScreen, te hapi Paint, prej ate foto, ruaj foton gjej ndonje host per imazhe si imageshack.us apo tjera dhe te postoj, krejt keta hapa mundeni qe me 3 hapa ti kryeni me nje sherbim falas qe quhet snaggy !

  1.Shtyp Print Screen ne tastier !
  2.Hape www.snag.gy
  3.Shtyp CTRL + V
  4.Fotoja juaj eshte gati, editojeni dhe linku gati per shperndarje !

  [​IMG]
   
  sp0nTeX dhe cHs pëlqejnë postimin.
 2. SerialCode

  SerialCode Anëtar i Njohur

  Postimet:
  513
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shokuu je i PAPAREEEEEEE !
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  E ki pshtu nja 10.000 antar :D
   
 4. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,082
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Valla bash na ke pshtu :)
  +rep
   
 5. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Tkan uru :D postim me vler.
   
 6. ElionM

  ElionM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  bravo se bash u dasht :D flm
   
 7. cMs

  cMs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  beso qe cdo jave u dufke mi fshi fotot ne "My pictures " :p
   
 8. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ma leht ski veq lodhesh :p
   
 9. entor

  entor Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Provone edhe [Link=http://imgur.com/]ImgUr[/link]. Perveqse mundesh ctrl+v, mundesh edhe me bo editim te fotos.
   
 10. MarioH

  MarioH Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nder postimet me me vlere , kot nuk eshte i perzgjedhur :) Shum faleminderit per kete , nuk e dija.
   
 11. alajdin

  alajdin Anëtar i Njohur

  Postimet:
  636
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  58
  Vertete na paska pshtu te gjithve.I lumte valla :)
   
 12. Vinni

  Vinni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ama si Lightshot nuk eshte ;)
   
  albion65 pëlqen postimin.
 13. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  Lightshot eshte me i mire :)

  Gjithashtu kete mund ta besh edhe pa linqe nepermjet Google Chrome , veq e bon print screen edhe e bon CTRL + V ne chat ne Facebook edhe ju shfaqet Fotoja qe ke bere Screenshot :) .

  Gjithsesi faleminderit per kete tuto .
   
 14. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,505
  Pëlqimet:
  349
  Pikë nga trofetë:
  253
  Lightshoot nuk e kam perdor por sa e di duhet me instalu ne PC ?
  Perndryshe tash mendoj qe eshte kjo me e mire, dhe shume e popullarizuar, ---> http://imgur.com/
   
  albion65 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...