1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Printeri nuk gjindet ne network

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga urankajtazi, 16 Qershor 2018.

1. urankajtazi

urankajtazi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,030
    Pëlqimet:
    501
    Pikë nga trofetë:
    208
    E perdora qata me usb edhe me ba share ne homegroup, spo e preku mo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

2. Rafet Maxhuni

Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

Postimet:
    664
    Pëlqimet:
    51
    Pikë nga trofetë:
    58
    mas pari ku jeton un jetoj ne mitrovic nese mundesh vi e kqyrim bashk nashta kishum mujt me rregullu add device kur ja ban a po ti gjan aty ip ne pc ose me kabull kur po e shtin a po te ban ?

3. urankajtazi

urankajtazi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,030
    Pëlqimet:
    501
    Pikë nga trofetë:
    208
    Kur po e boj search nuk po ma qet hiq ne list.
    Kom provu edhe manualisht me ane te ip po prap nuk po e gjen.
    Kom provu me ba ping (edhe nga pc tjer ne rrjet) po apet njejt.
    Kom provu me ndryshu IP e printerit po pa sukses.
    Nderrim te portit ne modem, nderrim te komplet kablles, update te firmware te printerit, reset te modemit po kurxha.

Ky printer osht ne vendin ku punoj e jo personal i jemi, edhe kjo me ba share ne network po funksionon njejt kshtu qe po e lajm me qikaq :D

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

4. KALI-ALB

KALI-ALB Anëtar i Njohur

Postimet:
    918
    Pëlqimet:
    211
    Pikë nga trofetë:
    73
  5. Rafet Maxhuni

Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

Postimet:
    664
    Pëlqimet:
    51
    Pikë nga trofetë:
    58
    ne fabriken veli e kam pas nja richo aficio 171 e keshtu qysh po thu ti me ka ndodh edhe mu hiq sma qitke hiq ama jam shku me nje hap prapa dmth se kam marr 171 si driver se si bajke ani se aty ish model ama jam shku me 161 ja kam instalu edhe po i ban fort mir me nje fjal sdi mos eshte nje version prapa ose ma mir merre drivermax ky e lexon paisjen qe hin ne pc edhe qa te nimon ty te nimon se e din qfar versioni eshte un e shikojsha ne letren e vendot ne printer shkruje 171 ama kur e shtina drivermax i dul 161 fb.com/rafetmaxhuni shkrum ketu

Shpërndaje faqen

Loading...