1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Preogram per spote muzikore

Tema tek 'Audio dhe Video produksion' e hapur nga Lavdim007, 22 Nëntor 2019.

 1. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Nuk e di nese egziston ndonje program per te bere spote muzikore.
  Kerkoj nga ju nese di ndonjeri ndonje program qe te mundem te beje nje spot muzikor. Saktesisht kover.
  Eshte fjala ne muzik, me bere inqizimin ne disa vende te ndryshme e pastaj me e vendos audion e kenges.
  Ju flm
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo është gjeja më e thjesht që mund të bëhet. Unë baj mend qe te tilla videosh i beje me sony erikson v630i dhe me k750i. Pra mund ta besh me çfarë do programi qe bene rregullimin e videos.
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 3. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Poshnjari ty te faleminderit shume.
  Por nese kishte qen ma konkret per nje ose dy programe.
  Arsye eshte se vajza ime merret me muzik. Spotet ja paguaj dhe i ka ne youtube, por desha te di per covera si tia beje, mos te paguaj edhe per to.
  Gjithsesi flm
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Një program i mirë eshte edhe ky video editor windows 10 mund ta shkarkoje me serial legal.
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 5. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Do e provoj, duke instaluar jam, edhe do tregoj se a bene ashtu si une po mendoj.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pra ti do te besh tip video klipi apo jo?
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 7. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Se di si ta shpjegoj.
  Dua inqizimin ta beje ne disa vende ne 2 apo 3 vende te ndryshme, pastaj ne shtepi te vendosi audion e kenges e ndersa videot te merren herw nje pjes e inqizimit tw par, here te inqizimit te dyt, e keshtu me radhe.
  Por levizja e buzeve duhet te perputhet pastaj me audion ( zerin ). Si nje spot ashtu disi
   
 8. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Po tip i video klipi.
  Se ne kendej i themi video spoti.
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po ai do të kryej punë
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 10. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Faleminderit per ndihmen.
  Do e provoj
   
 11. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  E instalova
  Mysic maker me eshte instaluar
   
 12. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  video editor te duhet
  eshte diskutuar shume here ne forum
  kerko ne forum dhe do i gjesh, falas
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 13. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Kohe te gjate kerkova ne forum, kishte tema per video auditor e vertet, por per video klipe eshte nje gje pak me ndryshe se sa nje video editor
   
 14. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  DardanDaci pëlqen postimin.
 15. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  O vllaqko e kam fjalen per me bere nje video klip.
  Inqizimin me kamer e baj vet, eshte fjala konkretisht per vajzen time.
  Per te bere nje video klip nevojitet inqizimi me kamer ne disa pozicione, e pastaj ne pc me ja vendos audion. Pra po kerkoj program qe mundem me ban video spote ose video klipe e jo me bere edit nje video. Por nga shum video me bere nje
   
 16. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Besoj e ki te kjart, shiqo nje video klip
  Kam bere pyetje se cfar programi mund ta kem qe ta beje edhe une nje gje te till?
  Pra si ta beje nje vido clip, ose nje cover te nje kenge.
  Sepse per me inqizu nje cover nga kompanit qe merren me gjirimet e spoteve po kushton 350 euro minimumi.
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Edhe njëherë or ti. Nuk ka dalë akoma një program aq i zgjuar që t'i bëj vetë. Të duhet një video editor.
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 18. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  sakte e paskam kuptuar
  pergjigjet te jane dhene

  bej ti "inqizimi me kamer ne disa pozicione" dhe me ane te programit do besh editimin
  mund te fusesh cfare audio te duash


  ka ne YT plot tutoriale
  https://www.youtube.com/results?search_query=video+editing+tutorial
   
  Lavdim007 pëlqen postimin.
 19. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Ok. Faleminderit do e provoj. Shpresoj te mos ju kam bezdis.
  Nese kam sukses atehere do ju jem borqli
   
 20. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Thnks i nderuar, ti qysh ne fillim me kuptuar,
  Jam duke munduar ne at qe me ke propozuar ti.
   

Shpërndaje faqen

Loading...