1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Prej windowsit ne MacBook

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Halimi, 9 Gusht 2019.

 1. Halimi

  Halimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  411
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  pershendetje grupi
  E kom ble nje Apple MacBook po nuk po kam lidhje qysh me punu me to?? A mundet dikush mem tregu qysh muj me instalu programe ne to si psh google chome ose Microsoft office se tan kohen kom pas windows e lidhje spo kom
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,189
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duhet t'i instalosh nga app store i apple ashtu si është edhe me iPhone.
   
 3. Halimi

  Halimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  411
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po nuk po mi gjen te gjitha app psh qe mue pom duhen
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,189
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ato qe ke permendur i gjen. Ndryshe kalo ne Windows.
   
 5. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
 6. llapiani

  llapiani Anëtar Aktiv Staff Member IT Staff

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mundesh normal permes web browserit- safari me i download setupin edhe klikon 2 here edhe e percjell instalimin-- kanihere duhet ne Finder -Programme- mej zhvendos programmet me drag n drop psh Gimp programmin kur e bon downloaden e zhvendos ne Finder-Programme- edhe ja nis me u instalu e percjell edhe duhet me autorizu me nje User qe ka Drejtat e Adminit.
  Nese don me deinstalu programmet shkon ne Finder- Programme edhe me tastin e djatht klinkon edhe e selekton ne Kant te berllogut.

  Ndersa Microsoft office duhet me kan special versioni per Mac dmth Office per Windows si eshte nuk munesh ne Mac me instalu.
   
  bofy pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...