1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Prbleme me sigurin ne web server

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga uniku, 6 Tetor 2017.

 1. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mesazhi eshte i njejte, mundet te jete dhe kjo qe thoni ju cashe-ja e Nessus.
  Faleminderit.
   
 2. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje,
  Sot antivirusi kapi disa nderyrje ne Web Server.Me posht do te gjeni dhe nje foto te mare nga antivirusi.
  https://prnt.sc/j9f69p
  Faleminderit.
   
 3. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  581
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  58
  ne qfar Sistemi operativ e ke web serverin ?
   
 4. p4r4d0x

  p4r4d0x Anëtar Fillestar

  Postimet:
  61
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  @uniku ske pse te merzitesh! thjesht skannohen tetera IP per te gjetur vrym per te hyr brenda !
  Antivirus/Firewall qe ke kan Kapur skanimin qe eshet beher tek ip jote! Duket si sulm po thjesht eshte nie skanim!!!
  Dhe nuk eshet nevoj te behesh update!!!!! (me falni per gabimet ne gjuhen shqipe po nuk flas shpesh as nuk shkruaj)
   
 5. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @pumma ne Windows Server 2016.
  @p4r4d0x Faleminderit! Tani nuk kam pas me probleme pasi here pas here i bllokoj IP nga te cilat behen skanimet.
  Gjithsei po mendoja qe te IIS te beja allow vetem IP shqiptare dhe gjithe te tjerat ti bllokoja, ndoshta kjo mund te ishte nje menyre per te ndaluar skanimet nga jasht.
   

Shpërndaje faqen

Loading...