1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Power supply per gaming-ish pc

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga JustE, 15 Shtator 2019.

 1. JustE

  JustE Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Kam nje pc me kto specs:
  Ryzen 5 2400g
  Gigabyte ga a320m s2h v2
  Crucial 16gb (2x8) ddr4 2666mhz
  Crucial bx500 240gb ssd
  Ca psu mund te marr nqs shtoj nje gpu si rx 570/480/580 ose gtx1050 ti/1060/ 980?

  Mundesisht me vendndodhje ne tirane.
   
 2. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nuk e di cfar PSU mund te gjesh ne Tirane, por te sugjeroj dicka 500W+ kualitative.

  Te kisha sugjeru PSU nga kompanite, Cooler Master, ose Corsair.

  Tani met sugjeru pa e dite se cfar ka ne Tiran e kam pak problem, por nese ke mundesi te gjesh disa modele, dhe ti cekesh ketu, pa problem do te kisha sugjeru mundesin me te mire.
   
 3. JustE

  JustE Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Une do doja Cx550 po cdo gje ktu eshte overpriced dhe tregon vetem peak wattage. Dmth mesa kam par ska asnje brand corsair, coolermaster ose be quiet!.
   

Shpërndaje faqen

Loading...