1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

pom vyne ndihme rreth c# me loops

Tema tek 'C# // C++ // VisualBasic' e hapur nga Eronimaks, 7 Prill 2020.

 1. Eronimaks

  Eronimaks Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  pershendetje deshta mem ndihmu a din dikush me punu me loops per me kriju ni console application with loops for,while,for-while,foreach? faleminderit per kohen tuaj
   
 2. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Po, nuk se nuk dijmë, por më mirë është të fillosh ti pak, pastaj aty ku ti ngecë, neve të ndihmojmë.
  Të rekomandoj librin Deitel & Deitel "C#, how to programm"
  Përshëndetje
   
  Pitkini dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 3. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje, per shkak se nuk e permende nje problem specifik e mora shembullim me te lehte dhe qe mu duk me i pershtatshmi per te shpjeguar dallimet mes llojeve te unazave ne c#, shuma e n-antarve te nje vargu.

  For loop
  PHP:
  public static void Main()

  {
      
  int shuma=0;
      
  int[] arr = new int[]{431584813};
     
      for (
  int i=0i<arr.Lengthi++){
          
  shuma += arr[i];
      }
     
      
  Console.WriteLine(shuma);
  }
  While loop
  PHP:
  public static void Main()
  {
      
  int shuma=0i=0;
      
  int[] arr = new int[]{431584813};
     
      while (
  i<arr.Length){
          
  shuma += arr[i];
          
  i++;
      }
     
      
  Console.WriteLine(shuma);
  }
  Foreach loop
  PHP:
  public static void Main()
  {
      
  int shuma=0;
      
  int[] arr = new int[]{431584813};
     
      foreach (
  int i in arr){
          
  shuma += i;
      }
     
      
  Console.WriteLine(shuma);

  }
   
  Adi-GL dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 4. Papillon

  Papillon Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ne youtube ekziston tutoriali per C# ne gjuhen shqipe shum komplet dhe i detajuar per fillestare.
  Kerko mesimeneshqip ne youtube dhe e gjene.

  Sukses!
   
  Last edited: 14 Prill 2020
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  941
  Pëlqimet:
  650
  Pikë nga trofetë:
  173
 6. Papillon

  Papillon Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
 7. Eronimaks

  Eronimaks Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Faleminderit per ndihmen gjitha te mirat!
   

Shpërndaje faqen

Loading...