1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Policia konfirmon arrestimin e dy hakerëve të akuzuar nga Amerika

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga getrich, 8 Shkurt 2018.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk in vidh 500 milion , deme jan shkaktu 500 milion
   
 2. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
 4. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Shume interesant kur shikova kete video material tu e pas parasysh qe njerz qe shume qe mka ra mi pa qe mirren me kto sporte bojn ni jet super luksoze me shpia banesa e vetura . Ky Aldo shume i thjesht shtrohet pytja . A e ka bo mos me ra n sy ? A po mundet me qen edhe ky nifar viktime e punes belesh.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 5. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Vetem desha te nderlidhem te definicioni haker.
  Nje haker ndryshe quhet edhe keqberes dhe qe ka aftesi te jashtezakonshme ne programim,te cilat aftesi i perdor qe ta demtoje nje indivit apo institucion.

  Vetem a e dini nje nga rastet se si vidhen informatat e kartelave ?
  Disa bankomata kan te vendosura "scam kamera" tek pjesa ku futet kartela dhe sa her futet brenda kamera scam e bene vjedhjen e informatave.Dhe shtrohet pyetja se a quhet haker apo mashtrues ? Ne fakt kjo eshte njejt si une me gjiru me kamere dhe me kap ndonke sekret pastaj me dal edhe tregu qfar kam zbulu.

  Keta jane viktima te internetit,do te denohen per mashtrim,vjedhje dhe jo te punesohen.

  Nuk jam i interesuar aspak ka bota e hakereve tash e nje kohe te gjat,po ta mendosh aftesine e nje hakeri se qfar mund te beje dhe cfar kane bere,mendoj se keta jana shume shume larg duke marr parasysh se nje nga metodat eshte ajo me kamer.
   
  Mike dhe immortal.boy pëlqejnë postimin.
 6. Donart

  Donart Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
 7. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Pleurat Mfal po paske informat te gabuar mbi hakeret apo un e kuptova gabim shkrimin tend ju po thoni qe nje haker ndryshe quhet keqberes nuk dua te shkoj shum larg per ta vertetuar kete gje Ne kosovë ne nje koh kur persona te siguris kibernetike as qe kan dit bazat e siguris ne server webfaqet e kosoves jan mbrojt prej shum hakerav kosovar ju nuk mundeni me than qe tasht kta kan qen keqberes
   
  Last edited: 16 Shkurt 2018
 8. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Epo po shifet qe me keqkuptu,sepse ketu nuk po diskutohet per "white hat" hackers,ne kete rast ata nuk jane white hat por thjeshte keqberes.
   
  immortal.boy dhe beharluu pëlqejnë postimin.
 9. Edoniiii

  Edoniiii Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Besart hoxha o tjeter kategori nese se ki njoft mos fol. Prej fillores u pajke qe bon diqka rrall u ardh nkam nshkoll aj
   
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  @MOD

  mos është më mirë tema të kaloj në "Biseda të Lira" ose te mbyllet fare ?


  ps. ore, si shumë hacker-ra janë mbedh në forum :D
   
  Last edited: 16 Shkurt 2018
  KALI-ALB, Universal, enneaa dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 11. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Une menoj qe "Hacker" nuk munesh me kan pa dit programim c++ php sql etj.

  Edhe ka dallim prej hackeri e crackeri

  Se me do programe t gatshme edhe 1 fmi munet me ba najsen po jo me u qujt hacker :D

  Une kisha than me mbyll kit tem se ka mar kahje tjeter "Cilin te kqyrsh ma hacker se tjetri" :D
   
 12. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  328
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me ka pelqyer nje koment i @boom3rang dikur kur flitet per disa hackera, qe ne ditet e sotme te gjithe hiqen si te tille me programe te gatshme ose free ndersa dikur duhet te krijoje cdo gje vet. :)
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...