1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Policia konfirmon arrestimin e dy hakerëve të akuzuar nga Amerika

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga getrich, 8 Shkurt 2018.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Ju kisha lut mos me dal jasht temes.
   
 2. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Fshij krejt komentet tek e fundit vetem lajmin leje , se na shiptart e kem tradit sit bomi 3 mu perla me qu kry kurr smujm mu kon bashk e me ndimhu njoni tjetrin po secili ma p9 se tjeteri ..
   
  wolf_mc12 dhe NANO pëlqejnë postimin.
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  a mor quna me qa e hupni kohen . ( e hupa ne un i koh tmire tu lexu komentet totalisht "budalliqe")
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  988
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Se pari me vjen keq per kta Shqipe.

  Ky problem eshte vertet shum serioz dhe shum te rinje shqiptar ja kan msy ksaj rruge pra po hyjne ne rruge pa dalje "qorre" qe nuk e dijn perfundimin dhe jo kta dy por do te kete edhe shum te tjere se met vertet ne jemi shum mbrapa dhe prinderit tane nuk ja kan fare iden se qfar bejne femijet e tyre ne internet dhe nuk e dijn se interneti aq te mira ka [pashtu ka edhe anet e errta , edhe hakerat mat mdhenj ne bote qe kan egzistuar dhe egzistojn sod o jan duke vujt denimin ne burg o jan egzekutuar per vdekje o punojn per shtet te izoluar duke mos pare driten e diellit me sy. Kurr nuk eshte vone un boj apel tek te rinjet e sodit met vertet u duhet shkollim dhe karriere duhet lene gjanat qe nuk ka perfitim njeher dhe pergjithmone.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 5. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  841
  Pëlqimet:
  347
  Pikë nga trofetë:
  208
  Cdo postim jashte natyres se qellimit qe ka itshqip do te fshihet. Ne ketu nuk e kemi qel as gjykate, as polici. Qellimi eshte shume i qarte: Kontributi dhe ndihma ne fushen e teknologjise per shqiptaret. Deri sot asnje cent nga itshqip nuk eshte fitu edhe as qe eshte ne plan nje gje e tille, prandaj se a bon a nuk bon e cka dikush jashte forumi nuk eshte problemi jone. Per neve me rendesi eshte me i qendru besnik idese per cka e kemi fillu kete projekt, dhe do ta mbrojme me fanatizem kete gje.

  Arsyeja pse kjo teme eshte e hapur eshte mesazhi qe perqon vet lajmi si lajm po pse jo edhe mendimet tona se nje gje e tille eshte e gabuar dhe nuk guxon asesi te ndodhe. Ka me qindra menyra se si te fitohet me pune, dhe ato menyra i gjeni brenda temave te forumit.
   
  KALI-ALB, boom3rang, emimer dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 6. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po deshiroj te inkuadrohem pak ne kete diskutim le ti harrojm fitimet online dhe te kthehemi ne vitet 2008-2013 ku besoj qe ka shum antar qe ne kete periudh kan fillu me pelqy tekonlogjin npergjithsi dhe duke qen kurioz e shihnim veten duke depertuar ne server te siguris tlart mirpo kjo gje ndodh deri ne nje moment kur e kupton qe kjo eshte nje gje e keqe dhe fillon te besh te kunderten me metoden e njejt mvie keq qe disa persona asniher skan per ta kuptuar kete dallim
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 7. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ketu kemi tbojm me nje titull amatoresk neper gazetat tona e portale. Keta nuk jan hackera, keta jan SCAMMERA. Kete pune qe e kan bo kta une muna me ta bo mrena ni mengjesit! Po a ja vlen ?
   
  boom3rang dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 8. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  328
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53

  Po te flasim me cmimet qe kane fituar normale qe ja vlen, sado ta kundershtojne leku te shtyn te besh gjera edhe me te rrezikshme..
   
 9. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Kerko ne google kubanezi ahg. Edhe gjen info.Keto pune i din me mir nese ke qene ka kohe ne boten e internetit.
   
 10. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per mua jan me te mira 300 euro ne muaj, sesa 300 milion euro ne liri dhe jeten time 30 vjet ne burg te zi.
   
  getrich dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 11. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  pse mendon qe hijn ne burg 30 vjet a :p ?
  jo be vlla amerika qesi hakera lyp me i punsu per shtetin e vet per siguri e per ksi sene :p
  277 milion euro i ka haku 1 shqiptar i kosoves spo di tash :p
   
 12. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  por qfare i ndodhi ketij hakeri https://en.wikipedia.org/wiki/Hamza_Bendelladj
   
 13. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  pse po menon qe USA tkallxon kon e shtin nburg e kan e man fsheht a ?
  jo be vlla se kta hakerat mat mdhenj i punsojn e ato paret i thot maj , se mir ja ke bo :p
  ju duhen per Sigurin e vet me e mbrojt , nuk shtijn ksi hakera tmdhenj nburg mos e meno kto hiq
   
 14. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hakera? Ne shqiptaret jemi kaq injorant saqe bejme buje me terma qe nuk jua dime domethenien. Nese thyen nje webfaqe tani quhesh direkt haker, nese vjedh nje fb je haker, nese mashtron dike online quhesh haker. Keto jane persona qe gjuajne ata individe qe sja kan shume idene punes online dhe ju vjedhin lek. Po keta mund te quhen hajduta por jo hakera. Hakerat nuk dalin ne forume, nuk behet pjese e komuniteteve online. Amerikes keto sju hyjn ne pun. Maksimumi qe keta mund te dine eshte Havij te perdorin mbase ka dal noi tjeter tool por ate e perdorin mir.
   
  Universal pëlqen postimin.
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po shoku po, se nuk jane njerez ata qe mos te futen ne komunitete.
  Thua qe nuk ka hakera shqiperia ? Shume gabim je.
   
 16. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po pikerisht se jane njerez nuk futen ne komunitete vella. Nje haker qe eshte profesionist ska nevoje te rregjistrohet apo te krijoje tutoriale. Shqiperia paska hakera, mund te ket persona te zgjuar ne kete fush por smund ti them haker. Per mendimin tim haker eshte nje fjale shume e madhe. Per mendimin tim haker nuk do te thot te futesh ne nje server por zgjuarsia eshte dhe te mos kapesh. Prandaj them qe keto jan te zgjuar ne mashtrime. Se sot kan dal plot kshu sic ishte nje demi prince qe bente miliona klikime. Apo ai hakeri nga shkodra qe tani thoshte top channel punon per fb. Media kur ska njohuri ben buje me terma te medha
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 17. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Mos fol pa dijeni o vlla i nderuar nese veq pak je i zgjuar ketu ne forum mund ti gjesh persona mjaft te zot ne kete profesion
   
 18. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  O behar une spo bej te diturin, Sokrati thot, une di nje gje qe sdi asgje ;). Por do te lutesha ty tma shpjegoje meqe qenke i mirinformuar, ma shpjego pak cdo te thot haker me nje pershkrim te shkurter.
   
 19. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Qka edhe nese punsohet e punon per USA ? Larg familjes larg shoqnis me ni jet robote ?
  Ta bojm dallimin kta jan mire me ni sport qe sduhet edhe shume tru , thjesht jon do procedura qe i msojn .
  Tjera osht qe si ka marr shiptari 200 milion a 500 kta team kan qen . Jeta ma e mire osht besomni me flejt rahat e mi pas gjitha fitimet me mund e me hallall . Zoti osht i madhe ju spovon me gjithqkah jo vetem ate qe merret me ket sen po edhe familjen..
  Kshtu qe punoni qysh duhet shkollohuni sa ma shume msoni lexoni kjo osht fryti jetes .
   
 20. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  shoku krejt gabim je , prej Fillestari kqyr neper qesi forume edhe bohet dikushi mirret me qesi mas 7-8 vjete si aj jarani ma nalt
  e bohet ma e madhe e qeshtut :)
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...