1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pokemon Go, zgjedh lokacionin

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga 01kujtimi01, 26 Korrik 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pokemon GO, Hacked without Jailbreak.

  Pershendetje,

  Ni shok i jemi e ka gjet ni metod per pokemon go me bo lokacion qfare t'doni edhe me hec me shigjeta edhe me kap pokemona, psh lokacion New York edhe ski nevoj me dal perjasht me hec, po i ki shigjetat edhe nxen pokemons rrugve tNew York. Pata qef me nda me juve.

  Hapi 1: shkojm te http://www.ienchantify.net dhe klikojm tek banneri qe thot Pokemong Go Hacked
  Hapi 2: shkojm posht dhe klikojm tek butoni "Link 1" ose "Link 2" nese i pari nuk funksionon
  Hapi 3: presim deri sa te kryhen 5 secondat dhe klikojm "Skip this ad"
  Hapi 4: pasi te hapet popup qe pyet nese dojm me instalu app apo jo klikojm "install" dhe presim deri sa te instalohet
  pasi qe te instalohet nese provojm me e hap lojen do t hap 1 popup qe thot se developeri nuk esht trusted
  Hapi 5: per me e bo trust developerin duhet tshkojm tek Settings pastaj General pastaj Profiles & Device Managment dhe klikojm tek "Shenzhen Qianhai Lantu Electronic Commerce Co. Ltd" dhe klikojm trust dhe prap Trust
  Pas kesaj mundeni me e hap lojen veq ju sygjerojn te perdorin vetem Walk ose Run mos te perdorni Drive per shkak se mundeni te merrni ban.

  Nese menoni qe ky post osht spam ose najsen mundeni me fshi lirisht, edhe ju kisha sygjeru me marre sa ma shpejt sa nuk osht bo patch, kush t'don normal.

  Metoda vlen vetem per perdoruesit e iOS

  Ket metod e gjeta ne nje grup ne fb, ju kish funksionu krejtve aty(kishin komentu), se kom provu vet veq Copy-Paste e morra... Nashta ka naj lojtar Pokemoni ktu qe i intereson :D
   
 2. Double Dee

  Double Dee Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  S'eshte vendi per kete post , plus nuk besoj qe lejohet ky post edhe nese lejohet nuk besoj qe luajn ktu pokemon GO
   
 3. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk t'pyeta kurgja ty, plus qe 3 dit koke antarsu ktu... Veq t'pershendes, nese nuk e lun lojen shfleto tema tjera n'forum qe nashta t'interesojn... Kiss
   
  Geti1 pëlqen postimin.
 4. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Flm per kete metod , sbesoj qe osht diqka ilegale
  Pse nuk luhet ore Pokemon Go nga antaret e forum ?
   
  01kujtimi01 pëlqen postimin.
 5. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  humbje kohe
   
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,542
  Pëlqimet:
  633
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shum tmenqur po fitojn ne an budallve , mos e provo ke metod pasi edhe vet ky antari tha se a qet qe developeri nuk eshte trusted dmth ka naj virus ai program sigurt , edhe pse nuk kam mundesi per momentin me kqyr vet a eshte i siggurt ju kisha preferu mos me instalu.
   
 7. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Cdo loj osht humbje kohe
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,632
  Pëlqimet:
  1,127
  Pikë nga trofetë:
  243
  e jo dhe te gjitha lojrat
   
 9. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Argëtimi është pjesë e jetës.
   
  01kujtimi01 dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 10. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  ma shum po dhezin lojrat qe sja vlen me i lujt sesa ato qe duhet me i lujt
   
 11. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Perderisa instalon aplikacione si pal te treta atehere kujdes, kjo loje eshte mjaft e popullarizuar dhe kuptohet qe ka mjaft persona te cilen kan qellime jo te mira, dhe mund ta shfrytezojn kete mundesi.

  Pyetja per antarin qe e ka kriju kete teme, sa i siguron antaret e ITShqip, se nuk do te infektohen me ndonje malware ne telefonin e tyre?
   
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  mr robot a te e perhap virusin e tij gjithandej :p
   
 13. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Blerim, e kam cek qe vet nuk e kam testu apo lu najher ket loje... Tema osht copy-paste, nuk jap garancion qe mundet me pas naj malware apo diqka te ngjashme ne ket app... E kam shpernda ktu pasi qe osht njona prej lojrave ma t'perfolura edhe t'luajtura ket kohen e fundit edhe thash nashta dikujt i intereson... Qe ni screen prej antarve qe e kishin instalu ket app dhe reagimet e tyre [​IMG][/IMG] [​IMG][/url][/IMG]
   
 14. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tung, kjo gje nuk do iu funksionon atyre qe e perdorin.

  Te njejten gje ka provu dhe nje shok 2 dite i ka funksionuar pas 2 dite nuk i qitke askund as pokemona as nuk mujke tek pokestopat me marr ndonje gje, dhe i eshte dasht me hek ate (gps hack) e ka mundesi qe dhe ban merr shum leht keshtu qe me se miri nese ke kohe me luajt kete loje luje sipas rregullave dhe nuk merr programe qe nuk ia din aspak sorucin se cka mund te jete.

  Ndersa si Teme do mbyllet pasi qe ka te beje me (hack) dhe nuk eshte legale.
   
  01kujtimi01 pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...