1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Plugin per wordpress

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga TrimX, 14 Tetor 2016.

 1. TrimX

  TrimX Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Pershendetje te nderuar,

  Parimisht kerkoj ndjese nese e kam hap temen ne vend te gabuar.

  Po me nevojitet nje plugin per wordpress qe mundem me i menaxhu userat, per postimet qe i bejne, me lyp me user dhe mem dal gjithe postimet per ate user qe e kerkoj, si dhe psh filan fisteki ne daten e caktuar du me dite sa postime i ka bo per ate dite, e qesi sene, e di qe wordpressi eshte deti dhe ndoshta mundet me pas ndonje plugin te tille, por ja qe une ende jam pa rezultat, nese mundeni ju mem ndihmu..
   
 2. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Per kete qe kerkon ske nevoj per Plugin.

  Vetem shko tek Users, dhe kliko ketu:

  [​IMG]

  Pasi te klikosh ketu, ti shfaq te gjitha postimet e atij Userit, me pas mund ti sortosh rezultatet permes Dates/Muajit te publikimit te lajmit.
   
 3. TrimX

  TrimX Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  boom3rang: Kete e di njeri, une e kam edhe keshtu:
  [​IMG]
  Por, psh vetem brenda nje dite behen mbi 200 postime dhe ne kete rast keta e kane klasifikimin psh per Muaj, dhe ashtu eshte shume manual, nese e ke psh me dat te caktuar kjo eshte ma e leht, pasi 1 person brenda nje dite mund te i beje mbi 50 postime, qato po them dicka ma advanced
   
 4. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Prsh, Asnjeher sme mka shkuar mendja per nje plugin qe kryen sherbimet qe kerkon.
  mendoj qe po qese ke uploaduar nje plugin ku lejon user te publikoj postime ne uebsajtin tend ai plugin duhet ti ket opcionet deri diku qe ti kerkon
  shembull si ky plugin: https://en-gb.wordpress.org/plugins/user-submitted-posts/ ku ne admin area mund te shiqosh postimet e tyre ama siq kerkon ti duket si tip forumi ai me shume sesa wordpress ne ate mnyr shkarko them qe eshte forum dhe perdoret per wordpress mund ti ket te gjitha opcionet qe kerkon.
   

Shpërndaje faqen

Loading...