1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Plugin per wordpres

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga bmwplako, 6 Gusht 2014.

 1. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]
  thema eshte e wordpresit twenty thirteen
   
 2. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,372
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  128
  Atehere duhet qe te veprosh keshtu.

  1-Shko tek Plugins dhe instalo shtojzen me emrin Widget Context
  2-Shko tek Sidebar dhe shto Recent Posts
  3-Vendosi titullin si te deshirosh dhe do te kesh nje opsion aty me emrin Widget Context
  4-Shtyp Show widget on selected dhe me pas shko tek Front Page.

  Kaq ishte e gjitha.
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  o dakuu unn kamm postuar nje foto me lart ku kam problemm se si tja ndrrojj ngjyrenn ..
   
 4. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG] 1.Ne fotografin e par. kamm probleminn sepse ajo widget me pelqenn , mirpo dua te kete vete recentt .. dmthh popular edhe comments me ja fshi .. " emrin e widgetit e kom cek me lart ..
  [​IMG]
  2.Shiq po e shihni ne foto, me shigjeta ku kam bere , nuk po mundem me e ndrru colorin nga css . apo nukk pe di saktesishtt ...
  me ndihmoni dot -
  faleminderit shum
   
 5. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,372
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  128
  Qe te kete vetem Recent e ke mer shoku aty tek widget Recent Post
   
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  e di qe kamm po diqka si kjoo me pelqejj dizajniii .. per pytjenn e 2tt ke .. infoo..
   
 7. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,372
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  128
  Kolorin e ndryshon tek file .css ! Shikoje nga fundi se e ke Footer.
   
 8. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,372
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  128
  Kolorin e ndryshon tek file .css ! Shikoje nga fundi se e ke Footer.
   
 9. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  si e shqaronn edhe foto .
  ngjyren e footerit dija ta ndrroja .. mirpo nalt te meny edhe sidebar nuk dija ...
  ju kisha lut mi lexu postett me vemendje ..
  mirpo e zgjidha edhe kete problemm .. me nje pluginn ..
  i vetmi problemm oshtt qat widget me boo .. vetemm me recent

  PO EDHE PERK KETE PASI QE NUK PATA ZGJIDHJE
  VENDOSA NJE WIDGET TE THJESHT...
   
 10. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]
  ka ndonje plugin per kete .. qe dini..
  sepse kur po klikoj foto pe happ palidhje veq fotonn :S
   
 11. arbenshabiu

  arbenshabiu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  294
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shikoje kete plugings.
  Code:
  https://wordpress.org/plugins/simple-lightbox/screenshots/
   
  bmwplako pëlqen postimin.
 12. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  flm shum ky problem u zgjidh .. :D
   
  Last edited: 7 Gusht 2014
 13. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]
  e vendosa logon ne theme twenty thirteen ... me pluginin " theme logo*
  krejt okejj mirpo po dua qe ajo te shfaqett si ne foto ne drejtim me menyy ..
  sepse po del meniher ne anenn e majtt :S:S
  si mundemm me e zhdendos pakk te te djath .. a duhet me boo nejj padding ndokund a po ku ==
  flm
   
 14. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  Rregullova diqkaa ..
  faleminderit sinqerisht
  gjithh atynve qe ndihmojnn njeri tjetrinn ne forum..
  nuk hezitojn per aasgje.
   
  Last edited: 7 Gusht 2014
 15. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  569
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  e rregullove punen e logos? tani e pash mesazhin...

  cfar te duhet tjeter?
   
 16. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243

  kjo nuk di pse nuk po funksiononn tekk une ..
  pshh dua . te bejj disa te dhena pastaj more ..
  mirpo spo bonn :S
   
 17. Inpu

  Inpu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  261
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  28

  Kerkon te vendosh Read More ne postime ?
   
 18. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  po kerova te vendos ne text ku dua une
  pshh .. duaa pakk tekss . pastajj read more ..
  mirpo ajo trik ne video spo funksiononn
   
 19. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,696
  Pëlqimet:
  667
  Pikë nga trofetë:
  243
  Last edited: 8 Gusht 2014
 20. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,372
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  128

Shpërndaje faqen

Loading...