1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pizza Ordering Website & System

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga KMN, 31 Dhjetor 2020.

 1. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje forumi desha te me shpernda me juve nje Webfaqe per nje Piceri qe e kam bërë së fundmi me html css javascript dhe bootstrap,
  Po ashtu kjo Website e ka sistemin online per te porositur pica e qe eshte e bere vetem me Javascript dhe te gjitha te dhenat e shkruara nga useri ruhen ose behen save ne databasen e Firebase(firestore),
  Njehere eshte website fillestare por me von do integroj edhe disa veqori


  Linku Live :https://albenoo.github.io/Pizzery-Landing-Page/
  Source Code :https://github.com/Albenoo/Pizzery-Landing-Page
  Screenshot:https://user-images.githubuserconte...2227-b9c13780-4ad1-11eb-846b-eac96768f84e.png


  Shpresoj te ju pelqej, kritikat dhe sygjerimet jane te mireseardhura:tongueout:
   
  albion65, miraxh, DardanDaci dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  pune e bukur, bravo dhe suksese.
   
  KMN pëlqen postimin.
 3. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit
   
 4. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bravo, sa kohe ke qe merresh me kete pune?
   
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,104
  Pëlqimet:
  485
  Pikë nga trofetë:
  163
  Zvogeloji shkronjat ne mobile mode dhe ne pergjithesi beji scale down ne mobile...dhe mos harro gjithmon kur ben projekte fokusohu gjithmone me shume ne versionin mobile sespe 80% te njerezve qe do ta vizitojne ate website neser pasneser do jene nga teli...suksese
   
  KMN dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 6. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,314
  Pëlqimet:
  1,010
  Pikë nga trofetë:
  193
  [​IMG]
   
  KMN pëlqen postimin.
 7. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  gati qe dy vite , kom pauzu pak por tash ja kom fillu me punu me ma shum projekte me Javascript dhe kto gjuhet tjera
   
 8. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  po gjithsesi, kete projekt e kam bere para ca muajve me bootstrap , tash e kom bo ma funksionale me javascript , por do ti bej disa permiresime ne versionin mobile ndoshta e bej prej fillimit ket projekt vetem me html css dhe jo me css frameworks , btw faleminderit
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 9. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  nqs perdor vscode shkarko Prettier - Code formatter se ta formaton kodin qe te duket me clean
   
  KMN pëlqen postimin.
 10. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  nfakt ket projektin nuk e kom punu nket code editor, por do ta instaloj ket extension ne vscode
   
 11. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  171
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me pelqen puna qe keni bere.
  Por meqe pranon kritika edhe sygjerime po ti them te miat:

  Te gjihe Backend-in ti e ke kopjuar, po kjo nuk eshte per fajin tuaj, por nga JavaScript i cii eshte i komplikuar, ndaj do te sygjeroj te punosh me Node.js ka te bej shume "client side kundrejt server side". Kjo e fundit shkurton punen tuaj ne gjysem, rrit performancat, si dhe ul deri ne 90% shfrytezimin e serverit. plus te jep mundesine ta kuptosh kodin, jo ta kopjosh sic ndodh ne shume raste te javascript.
  ndaj jo vetem ty por kedo une do e keshilloja te praktikoj NODE.JS si dhe ti hedh nje sy https://nodeschool.io/ per te mesuar cdogje mbi node.js
   
 12. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  nuk kam bere ndonje gje me backend por vetem kam lidhur order form me firebase qe te gjitha te dhenat te ruhen ne firestore por sidoqoft faleminderit per sugjerimin, do te mundohem te praktikoj nodejs
   
 13. topix4

  topix4 Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  bravo !!
   
  KMN pëlqen postimin.
 14. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,749
  Pëlqimet:
  313
  Pikë nga trofetë:
  213
  E Kendshme por mos harro te fshish console.log cfare ke bere log . [​IMG]
   
  KMN pëlqen postimin.
 15. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  zakonisht i testoj me console log funksionet nese jon duke u egzekutu apo jo, por faleminderit per sugjerimin , do ti fshij
   
 16. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit
   

Shpërndaje faqen

Loading...