1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[PHP] Problem ne shfaqjen e fotove

Tema tek 'PHP // ASP // Python' e hapur nga Inpu, 7 Qershor 2014.

 1. Inpu

  Inpu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  279
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje. Kam nje problem te vogel me kete kodin.

  PHP:
  <?php
  $cinfo
  =mysql_fetch_assoc(mysql_query("select * from gs_categories where catid='$c'"));

  ?>


  <body><table width="185" border="0" cellspacing="0" cellpadding="3" style="border-bottom:1px solid <?php echo $border;?>; margin-bottom:5px;" class="haberalan">
            <tr>
              <td class="grmavi2">&nbsp;<?php echo $cinfo['catname']; ?></td>
    </tr>
      <?php
      $srg
  =mysql_query("SELECT * FROM  `gs_news` where new_catid='$c' order by newtime desc limit 3");
      
  $k=mysql_fetch_assoc($srg);
      
  ?>
            <tr>
              <td align="left" valign="top" style="border-left:1px solid <?php echo $border;?>; border-right:1px solid <?php echo $border;?>;
              border:1px dashed #CCCCCC;"><a href="<?php echo turkcelestir($k['new_header']).'_'.$k['newid'].'.html'?>" class="haberozet">
              <img class="lazy" src="images/gri.jpg" data-original="resimler/lajm-<?php echo reskilver($k['new_spotimage']);?>/ts
              <?php echo $k['new_spotimage'];?>" width="175" height="100" border="0"  style="margin-right:5px; margin-bottom:5px;" /></a><br />
              <a href="<?php echo turkcelestir($k['new_header']).'_'.$k['newid'].'.html'?>" class="haberbaslikorta"><?php echo $k['new_header']; ?></a>
              <a href="<?php echo turkcelestir($k['new_header']).'_'.$k['newid'].'.html'?>" class="haberozet"><?php echo $k['newfirst15']; ?> Â»Â» </a></td>
    </tr>
            <tr>
              <td align="left" valign="top" style="border-left:1px solid <?php echo $border;?>; border-right:1px solid <?php echo $border;?>; border:1px dashed #CCCCCC;"><?php
              $k
  =mysql_fetch_assoc($srg);
              
  ?><a href="<?php echo turkcelestir($k['new_header']).'_'.$k['newid'].'.html'?>" class="haberbaslikorta"><?php echo $k['new_header']; ?></a></td>
            </tr>
            <tr>
              <td align="left" valign="top" style="border-left:1px solid <?php echo $border;?>; border-right:1px solid <?php echo $border;?>; border:1px dashed #CCCCCC;"><?php
              $k
  =mysql_fetch_assoc($srg);
              
  ?><a href="<?php echo turkcelestir($k['new_header']).'_'.$k['newid'].'.html'?>" class="haberbaslikorta"><?php echo $k['new_header']; ?></a></td>
            </tr>
          </table>
  [​IMG]

  Ne baze te ketij kodit pamja e kategorise me del ne kete menyre. Po mundohem qe te ndryshoj kodin qe tja bej ne menyre qe te me shfaqet cdo lajme me foton perkatese po ne te gjitha menyrat qe e kam provuar me ka dal problem ( njeher me del fotoja e pare boshe edhe te tjerat me dalin ne rregull kurse tjetra me del ok fotoja nr1 edhe nr2 por te e treta me del boshe pa titull ).
   
 2. shpetim123

  shpetim123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  311
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  53
  A e ki kriju veq qit kod ? Hyn tek tjerat ku e ki kodin Functions Uploado ni Image krijo ni folder sikur themes edhe leja emrin default le aty tek show featured images default_logo ose qysh ja len emrin
   
 3. Shpend Kastrati

  Shpend Kastrati Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  PSE NUK PO PROVON ME BO DIQKA ME AJAX EDHE PSE MIRE NUK E KAM TE QARTE SE QFAR DESHIRON TE ARRISHE SAKTSISHT.
   

Shpërndaje faqen

Loading...