1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[PHP] Enkriptimi i fjalive ne md5 [4Beginners]

Tema tek 'PHP // ASP // Python' e hapur nga F.Ndrecaj, 25 Mars 2020.

 1. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  68
  Pershendetje ITShqip,

  Ky qe po e prezantoj sot eshte nje kod shume i thjesht , dhe e bera per fillestaret , mund ti duhet.
  me an te keti kodi mund te enkriptoni qdo fjali qe deshironi me ane te PHP.
  Code:
  <?php
  if(isset($_POST['shtyp'])){
    echo "Rezultati: ".md5($_POST['inp'])." (".$_POST['inp']")";
  }
  ?>
  <form method="POST" action="">
    <input type="text" name="inp">
    <br>
    <input type="submit" name="shtyp" value="Shtyp">
  </form>
  
  [​IMG]
  si duket ne Browser:

  [​IMG]
   
  Universal, BurimBushi, DardanDaci dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...