1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Php 3.5 ndihme per instalim

Tema tek 'PHP // ASP // Python' e hapur nga valdrin fetoshi, 6 Janar 2013.

 1. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Tung kam nje pyetje, a mund te me ndihmoni rreth instalimit te PHP 3.5, ne host.
  Per nje forum po me duhet, me testu diqka.

  Ok a mund te me sugjeroni naj tutorial.

  Ju pershendes.
   
 2. vegeta

  vegeta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shumica e host kompanive kane konfigurimet e gatshme me php dhe gjithqka qe nevojitet per web. Nese veqse e ki ble hostin ti ndoshta po don me instalu skript ne gjuhen php per tkriju forum. Per kete ke sisteme te gatshem dhe qe jan free :
  1 - vBulletin
  2 - IPBoard (Invision Power Board)
  3 - phpBB
  Mundesh te kerkosh ne google per keto ose shiko ne panelin e hostit tend ke disa opsione per tkriju forume me disa prej sistemeve qe permenda vetem me disa klikime.
   
 3. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Vegeta e gjeta ne host.
  Fantstico Installer- tani ish kon disa opcione per a po do me instalu: WordPress, Joomla, PHP BB, do tjera plot ishin.
  Ok shum flm. :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...